Gramy dla Amelki

opublikowane: 2 paź 2018, 09:15 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 2 paź 2018, 09:15 ]

19 września 2018 r.
Dzisiaj ruszyła w naszej szkole zbiórka fantów dla Amelki z Góry. Amelka jest śliczną, młodą dziewczyną, która dzielnie walczy z rakiem kości. 28 października w Górze odbędzie się koncert finałowy "Gramy dla Amelki" , podczas którego sprzedawane i licytowane będą fanty, sprzedawane będzie ciasto , a dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli będą umilać czas swoimi występami. Zachęcamy Państwa do włączenia się do akcji i przekazywania fantów. Mogą to być rzeczy nowe i używane, ale w stanie nadającym się do dalszego użytku. Fantami mogą być gry, puzzle, zabawki, ale również inne rzeczy, np. przybory szkolne, ceramika, przybory kuchenne, i wiele, wiele innych rzeczy. Fanty proszę przynosić do p. Patrycji Ratajczak lub do Pedagoga. Ponadto, p. Patrycja Ratajczak prosi o informację, kto z Państwa mógłby upiec ciasto, które będzie sprzedawane podczas koncertu w dn. 28 października.

Pomoc schronisku w Henrykowie

opublikowane: 3 gru 2017, 12:43 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 3 gru 2017, 13:01 ]

W miesiącu październiku br. tak jak w zeszłym roku braliśmy udział w akcji zbiórki karmy, koców i ręczników dla zwierząt ze schroniska w Henrykowie. Zbiórka trwała cały miesiąc i nadzorowana była przez Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu. Również w tym roku mogliśmy liczyć na wielki odzew ze strony naszych uczniów i ich rodziców, za co bardzo dziękujemy. Zebrana karma została przekazana opiekunom schroniska na początku listopada.

Kartka urodzinowa dla Szymka

opublikowane: 3 gru 2017, 12:41 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 3 gru 2017, 13:01 ]

Pod koniec października br. Samorząd Uczniowski razem z opiekunem, p. Patrycją Ratajczak oraz Szkolny Klub Wolontariatu postanowili dołączyć do akcji „Kartka urodzinowa dla Szymka” z Leszna. Mały Szymek 24 października obchodził swoje drugie urodziny. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali kartki, które zostały przekazane na ręce mamy Szymona. Jeszcze raz życzymy naszemu młodszemu koledze dużo zdrowia i uśmiechu na twarzy.

Finał społecznej akcji "Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia"

opublikowane: 16 lis 2017, 11:12 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 16 lis 2017, 11:12 ]

16 listopada 2017 r.
Dzisiaj naszą szkołę odwiedzili wolontariusze razem z p. Leszkiem Steckim, którzy zbierali datki w ramach akcji "Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia". Wolontariusze razem z p. Steckim i w towarzystwie opiekuna samorządu, p. Patrycji Ratajczak, odwiedzili wszystkie klasy i grupy przedszkolne, podczas których krótko opowiedzieli o swoim ostatnim wyjeździe na Ukrainę i Litwę, rozdali ulotki informujące o akcji oraz przybliżyli uczniom cel dzisiejszej zbiórki. Dziękujemy bardzo za włączenie się do akcji.

Zbiórka zniczy w ramach akcji "Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia"

opublikowane: 8 lis 2017, 07:38 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 8 lis 2017, 07:39 ]

Pod koniec października trwała w naszej szkole zbiórka zniczy w ramach akcji "Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia". Wszystkie zebrane znicze wyruszyły w dalszą drogę na Ukrainę, gdzie zostaną zapalone na grobach naszych rodaków. Bardzo dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

"Gramy dla Bartka vol. II"

opublikowane: 24 paź 2017, 12:50 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 24 paź 2017, 12:51 ]

Dnia 14 października 2017 r. w auli liceum w Górze odbył się koncert główny akcji pod hasłem "Gramy dla Bartka vol. II". W koncercie tym wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły. Wiktoria Michalska, Szymon Juraszek, Lena Zychal oraz Klaudia Tomaszewska z kl. II wspólnie z p. Patrycją Ratajczak przygotowali piosenkę "The wheels on the bus". Uczniowie kl. V, Karolina Szalkowska i Jakub Sławiński razem z p. Mariuszem Gustawem przygotowali piosenkę Sylwii Grzeszczak "Tamta dziewczyna". Jeszcze raz dziękujemy za przyłączenie się do akcji i gratulujemy wspaniałych występów, a za Bartka mocno trzymamy kciuki!

Gramy dla Hani

opublikowane: 24 paź 2017, 12:49 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 24 paź 2017, 12:49 ]

W sobotę 30 września 2017 r. odbył się w Czerninie festyn charytatywny dla małej Hani, która choruje na białaczkę. Organizatorem festynu była Szkoła Podstawowa w Czerninie. Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji poprzez zbiórkę fantów przeznaczonych na loterię fantową. Cały dochód uzyskany w tym dniu przekazany został na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Jeszcze raz dziękujemy za włączenie się do akcji, a małej Hani życzymy dużo zdrowia i trzymamy za nią kciuki.

Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu

opublikowane: 25 lut 2017, 10:12 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 1 paź 2017, 11:47 ]

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego w naszej szkole, który zamieszczamy w zakładce - Dokumenty oraz w zakładce Wolontariat.

Podsumowanie udziału wolontariuszy WOŚP

opublikowane: 13 lut 2017, 08:46 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 13 lut 2017, 08:54 ]

9 lutego 2017 r. opiekun Samorządu Uczniowskiego, p. Patrycja Ratajczak wręczyła dziś dyplomy naszym wolontariuszom, któzy 15 stycznia br. kwestowali na rzecz XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Okazało się, że największą kwotę - 624 zł, uzbierała Klaudia Wielochowska uczennica klasy VI. Gratulujemy wszystkim naszym wolontariuszom i zachęcamy innych, aby poszli w ich ślady.

Kresy Wschodnie - gdzie to jest?

opublikowane: 6 lut 2017, 12:05 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 6 lut 2017, 12:05 ]

Dnia 27.01.2017 odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. Leszkiem Steckim. Podczas spotkania p. Stecki zaprezentował zdjęcia oraz krótkie filmiki ze swojej wizyty na Kresach Wschodnich, gdzie w listopadzie udał się w delegację w ramach akcji "Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. IV-VI wraz z wychowawcami.