Pedagog‎ > ‎

Spektakle profilaktyczne - Teatr Króla z Łodzi

opublikowane: 2 sty 2018, 11:09 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 2 sty 2018, 11:09 ]
31 grudnia 2017 r.
21 grudnia w naszej szkole gościliśmy aktorów Teatru Króla z Łodzi, którzy przedstawili naszym uczniom dwa bardzo ciekawe spektakle. Pierwszy z nich pt. "Czy dobre uczynki chowamy do skrzynki?" opowiadał o wyrzuconym z domu przez macochę chłopcu-Baltazarze, który błąkając po lesie spotykał w pewnej chwili starszego, mądrego człowieka. Baltazar otrzymał od niego różdżkę, która mogła spełnić trzy życzenia chłopca. Treści tego przedstawienia ukazały naszym uczniom, jak ważne w życiu jest kierowanie się sercem i bycie dobrym dla innych. Dzięki tej sztuce nasi wychowankowie zrozumieli, że dobro zawsze zostaje wynagrodzone, a pycha i zawiść prowadzą do zguby. Drugi spektakl "Cień" opowiadał o niebezpieczeństwach związanych z różnego rodzaju uzależnieniami. Historia Jasia, który większość czasu spędzał grając w gry komputerowe jest doskonałym przykładem tego, jak łatwo można popaść w uzależnienie, ale i jak trudno jest się z niego wydostać. Oba spektakle miały charakter profilaktyczno- edukacyjny. Świetna gra aktorska oraz wspaniała dekoracja i oprawa muzyczna sprawiły, że nasi uczniowie z zapartym tchem śledzili losy bohaterów.