Pedagog

Spektakle profilaktyczne - Teatr Króla z Łodzi

opublikowane: 2 sty 2018, 11:09 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 2 sty 2018, 11:09 ]

31 grudnia 2017 r.
21 grudnia w naszej szkole gościliśmy aktorów Teatru Króla z Łodzi, którzy przedstawili naszym uczniom dwa bardzo ciekawe spektakle. Pierwszy z nich pt. "Czy dobre uczynki chowamy do skrzynki?" opowiadał o wyrzuconym z domu przez macochę chłopcu-Baltazarze, który błąkając po lesie spotykał w pewnej chwili starszego, mądrego człowieka. Baltazar otrzymał od niego różdżkę, która mogła spełnić trzy życzenia chłopca. Treści tego przedstawienia ukazały naszym uczniom, jak ważne w życiu jest kierowanie się sercem i bycie dobrym dla innych. Dzięki tej sztuce nasi wychowankowie zrozumieli, że dobro zawsze zostaje wynagrodzone, a pycha i zawiść prowadzą do zguby. Drugi spektakl "Cień" opowiadał o niebezpieczeństwach związanych z różnego rodzaju uzależnieniami. Historia Jasia, który większość czasu spędzał grając w gry komputerowe jest doskonałym przykładem tego, jak łatwo można popaść w uzależnienie, ale i jak trudno jest się z niego wydostać. Oba spektakle miały charakter profilaktyczno- edukacyjny. Świetna gra aktorska oraz wspaniała dekoracja i oprawa muzyczna sprawiły, że nasi uczniowie z zapartym tchem śledzili losy bohaterów.

Warsztaty "Mowa nienawiści - zastopuj Hejt!"

opublikowane: 14 gru 2017, 02:58 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 14 gru 2017, 02:59 ]

14 grudnia 2017r.

W piątek 8 grudnia uczniowie klasy 6 i 7 uczestniczyli w warsztatach pt. " Mowa nienawiści – zastopuj Hejt!". Zajęcia poprowadziły Panie z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Górze: pedagog Patrycja Janicka i psycholog Katarzyna Bretsznajder. Podczas tego spotkania nasi uczniowie dowiedzieli się czym jest "Hejt" i jak skutecznie można z nim walczyć. Obie Panie w ciekawy sposób- angażując wszystkich uczniów zapoznały naszych podopiecznych z tym "hejtowskim" zjawiskiem, które niestety jest bardzo popularne w internecie. Warsztaty o tej samej tematyce zostaną przeprowadzone również w klasie 5 w piątek 15 grudnia.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

opublikowane: 29 lis 2017, 13:31 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 29 lis 2017, 13:33 ]

28 listopada 2017 r.
W naszej szkole przez cały tydzień stała gazetka tematyczna związana z prawami dziecka, historią powstania Konwencji o Prawach Dziecka oraz numerami telefonów zaufania, pod którymi w można uzyskać pomoc i wsparcie w sytuacji, kiedy prawa te zostaną złamane. Pani pedagog zaplanowała również ciekawe spotkania z uczniami, których celem było zgłębienie wiedzy na temat praw dziecka oraz umiejętne reagowanie na wszelkie przejawy lekceważenia tych praw.
W środę 22 listopada pani pedagog Agata Downar przeprowadziła z uczniami klasy drugiej i trzeciej pogadankę, podczas której zapoznała uczniów z najważniejszymi zapisami w Konwencji Praw Dziecka. Dopełnieniem pogadanki było wspólne przygotowanie pracy plastycznej, którą uczniowie nazwali "Słoneczkiem praw małego człowieka".
O tym jak ważne są prawa dziecka i co może spotkać tych, którzy tych praw nie przestrzegają opowiedział w klasach starszych pan kurator Henryk Szymczak, który przyjechał do naszej szkoły w piątek 24 listopada na zaproszenie pani pedagog.
Zwieńczeniem działań związanych z zapoznaniem uczniów z ich prawami była pogadanka pani pedagog z naszymi najmłodszymi wychowankami, czyli z grupami przedszkolnymi. Podczas tego spotkania pani Agata wytłumaczyła dzieciom czym są prawa dziecka oraz wymieniała najważniejsze z nich, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa oraz rozwój dziecka. Podsumowaniem pogadanki było wykonanie plakatu, na którym dzieci- na znak, że znają swoje prawa- odcisnęły swoje prawe dłonie. Na koniec tego spotkania wszystkie dzieci otrzymały książeczki z prawami dziecka.

Podaruj misia

opublikowane: 22 lis 2016, 10:58 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 22 lis 2016, 12:08 ]

22 listopada 2016r.

Nasza szkoła włączyła sie aktywnie w akcję "Podaruj misia dla dzieci z CZD z oddziału onkologii - misie i przybory szkolne". Opiekę nad akcja sprawuje Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Patrycją Ratajczak oraz ze wsparciem pedagoga szkolnego p. Agaty Downar. Okazało się, że nasi uczniowie są bardzo czuli na krzywdę innych osób. Gratulujemy tak empatycznej postawy. 

Warsztaty relaksacyjne

opublikowane: 22 lis 2016, 10:50 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 22 lis 2016, 12:07 ]

21 listopada 2016r.
Dziś odbyły się warsztaty z pracownikiem PCDN i PPP w Górze z klasą IV na temat: "Jak radzić sobie ze stresem. Wizualizacja, relaksacja jako forma terapii." Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które uczyły ich jak bezpiecznie radzić sobie ze sterem.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

opublikowane: 22 lis 2016, 10:47 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 13 gru 2016, 09:21 ]

20 listopada 2016r.

Z okazji tego ważnego święta uczniowie klas IV - VI przygotowali gazetkę tematyczną, natomiast pedagog szkolny p. Agata Downar wygłosiła pogadanki od przedszkola do klasy VI i rozdała dzieciom książeczki UNICEF "Konwencja Praw Dziecka".

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

opublikowane: 22 lis 2016, 10:43 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 24 lis 2016, 23:54 ]

17 października 2016r.

Pedagog szkolny p. Agata Downar w ramach realizacji obchodów tego dnia przygotowała gazetkę tematyczną, rozdała uczniom ulotki, natomiast pielęgniarka szkolna p. Lidia Gołuch wygłosiła pogadanki. Przez cały rok szkolny będą realizowane programy profilaktyczne we współpracy z Sanepidem: "Znajdź właściwe rozwiązanie", "Nie pal przy mnie proszę" i "Trzymaj formę". 


Międzynarodowy Dzień Tolerancji

opublikowane: 22 lis 2016, 10:38 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 22 lis 2016, 12:03 ]

16 października 2016r.
Z okazji Dnia Tolerancji pedagog szkolny wraz z Samorządem Uczniowskim przygotował gazetkę tematyczną o tolerancji, pogadanki, konkurs plastyczny pod hasłem: "Jesteśmy tolerancyjni", w którym nagrody ufundowała Rada Rodziców.

INFORMACJE OGÓLNE

opublikowane: 3 mar 2016, 10:53 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 17 kwi 2016, 10:28 ]

Pedagog jest w szkole po to, aby wspomagać uczniów, rodziców oraz nauczycieli, zapewnić  im bezpieczeństwo, poradnictwo, dyskrecję, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Zarówno uczniowie, jak i rodzice mogą przyjść do mnie z każdym problemem. Zdaję sobie jednak sprawę, że czasem trudno jest zwierzyć się osobiście ze swoich zmartwień. Aby ułatwić kontakt utworzyłam skrzynkę e-mail, na którą możecie pisać, również anonimowo.

KONTAKT: pedagog.zspglinka@onet.pl

Zapraszam!!! 

1-9 of 9