Konkursy‎ > ‎

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Love & Liebe”

opublikowane: 28 mar 2018, 14:47 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 mar 2018, 14:47 ]
Jeremiasz Witko jeden z sześciu finalistów w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Love & Liebe”

Dnia 15 lutego 2018r. odbyła się ósma edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Love & Liebe” z języka angielskiego i niemieckiego zorganizowana przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Górze oraz Dom Kultury w Górze.
W konkursie wzięło udział 22 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy 7 Jeremiasz Witko oraz Wiktor Domagała. Ponadto wystąpili uczniowie ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze, Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze, Zespołu Szkół w Sicinach oraz z Zespołu Szkół w Niechlowie.
Wiktora i Jeremiasza do konkursu przygotowała pani Patrycja Ratajczak, nauczycelka języka angielskiego oraz pani Karolina Świątkiewicz, nauczycielka języka niemieckiego.
Celem konkursu jest promocja nauki języka angielskiego i niemieckiego wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, rozwijanie uzdolnień artystycznych oraz poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych utworów literacko– poetyckich literatury anglo- i niemieckojęzycznej.
Jeremiasz Witko zaprezentował fragment utworu "Cierpienia młodego Wertera" w języku niemieckim i został jednym z sześciu finalistów, natomiast Wiktor Domagała zaprezentował utwór w jęzku angielskim "Lemon tree".
Półfinał konkursu rozpoczął się o godz.8:30 w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze. Półfinalistów oceniała komisja konkursowa w składzie p. Ewa Gajewska, nauczycielka języka niemieckiego, p. Mateusz Sobczyński, nauczyciel języka angielskiego oraz p. Mariusz Sałata, nauczyciel muzyki, która wytypowała do wielkiego finału 12 finalistów po sześciu z języka angielskiego oraz niemieckiego. O godz. 11:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze rozpoczął się wielki finał, który otworzyła Pani Bożena Domańska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze.
Komisja przyznała następujące miejsca.

W kategorii języka angielskiego:

I miejsce: Ada Figiel ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze

(opiekun p. Agata Figiel, p. Justyna Łakomska)

II miejsce: Weronika Jończak z ZSO w Górze

(opiekun p. Edyta Bretsznajder)

III miejsce: Kinga Dębowicz z ZSO w Górze

(opiekun p. Edyta Bretsznajder)

oraz dwa wyróżnienia przyznano uczennicom Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze Julii Kajetańczyk oraz Dominice Rzeźwickiej.
W kategorii języka niemieckiego:

I miejsce: Natasza Baworowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze

(opiekun p. Karolina Świątkiewicz)

II miejsce: Marta Niewiarowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze

(opiekun p. Marta Krupa)

III miejsce: Paula Wittek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze (opiekun p. Karolina Świątkiewicz)
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.