Konkursy‎ > ‎

„Pomagamy na sportowo”

opublikowane: 31 mar 2016, 10:40 przez Dec Joanna

9 stycznia 2016r.

Pod takim właśnie hasłem w sobotę 9 stycznia odbył się w Hali Olimpia Turniej Przedszkolaków- Dzieciaki kontra dzieciaki, zorganizowany w ramach 24. Finału WOŚP. W sportowych zmaganiach wzięły udział reprezentacje z pięciu przedszkoli naszej gminy: Przedszkola  nr 1 , Przedszkola  nr 3, Przedszkola z Czerniny, Glinki i Ślubowa. Imprezę zainaugurował korowód uczestników prowadzony przez grupę taneczną działającą przy Domu Kultury w Górze.  Zmagania rozpoczęto  w 6 konkurencjach, były to: bieg z woreczkiem, skoki do kałuży, bieg z jajkiem, rzut do celu, skoki kangura i szarfa na pachołku. Wspaniała atmosfera wśród uczestników oraz ogromny doping publiczności zgromadzonej w Olimpii dodawały przedszkolakom pewności siebie i mobilizowały do wysiłku. Mali sportowcy z dużym entuzjazmem podchodzili do kolejnych wyzwań. Każda drużyna składała się z 8 zawodników; jako pierwszy startował rodzic, następnie 6-osobowa reprezentacja przedszkolaków a na końcu nauczyciel- wychowawca danej grupy. Kolejne konkurencje były przeplatane licytacjami, z których dochód zasilił konto Orkiestry. Po bardzo sportowej walce przyszedł czas na podliczenie punktacji i wyłonienie zwycięzców. Zostały nimi nasze przedszkolaki zdobywając 23 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Przedszkola Publicznego nr 1 w Górze z wynikiem 20,5 pkt. Na miejscu trzecim znalazły się przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 3 w Górze z 18 pkt. Miejsce czwarte należało do Przedszkola w Ślubowie, które zdobyło 15 pkt, a Przedszkole z Czerniny z wynikiem 13,5 pkt znalazło się na miejscu piątym. Wszystkie drużyny otrzymały puchary za zajęcie kolejnych miejsc i pamiątkowe dyplomy, a każdy mały uczestnik został uhonorowany imiennym certyfikatem za udział w Turnieju. Małym sportowcom serdecznie gratulujemy życząc wielu jeszcze sukcesów i niesłabnącego ducha życzliwej rywalizacji.