Konkursy

Miejska gra historyczno - sportowa

opublikowane: 13 cze 2018, 09:07 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 13 cze 2018, 09:07 ]

7 czerwca 2018 r.
W Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Górze odbył się dziś piknik rekreacyjno-historyczny dla szkół podstawowych z terenu powiatu górowskiego, w ramach Powiatowych Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W trakcie czterogodzinnego pikniku, sześcioosobowe drużyny ze szkół podstawowych wzięły udział w „Miejskiej grze historyczno-sportowej”. Była to gra w formie zabawy z przeplatającymi się elementami historycznymi i sportowymi. W trakcie pikniku wystąpiły mażoretki z Domu Kultury w Górze- wśród nich nasza uczennica Aleksandra Remiszewska, a także grupa rekonstrukcyjno-historyczna Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów. Nasza drużyna pod opieką p. Joanny Dec i p. Mariusza Gustawa składała się z uczniów klas VI i VII - Ewelina Czopek, Aleksandra Remiszewska, Bartosz Dwojny, Piotr Bartkowiak, Piotr Góral, Fabian Remiszewski - godnie zaprezentowała naszą szkołę zajmując trzecią lokatę. Dla wszystkich uczestników przewidziane zostały nagrody w postaci statuetek i dyplomów, a także poczęstunek. Uczniowie podkreślili na koniec, że świetnie bawili się podczas pikniku i są bardzo zadowoleni z udziału.

Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne

opublikowane: 23 maj 2018, 06:34 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 23 maj 2018, 06:35 ]

22 maja 2018 r.
Dnia 21 maja 2018 r. odbyły się Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne organizowane przez SZS w Górze. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas V - VII w następujących konkurencjach: Karolina Krawczak - bieg na 300 m, Aleksandra Remiszewska - skok w dal (III miejsce), Wiktoria Barnik - rzut piłeczką palantową (II miejsce), Roksana Sławińska - bieg na 60 m, Fabian Remiszewski - skok w dal (III miejsce), Bartosz Dwojny - skok w dal, Dawid Trzpil - rzut piłeczką palantową (II miejsce), Konrad Kowalski - bieg na 60 metrów. Opiekunem zawodników był p. Mariusz Gustaw,. Gratulujemy tak imponujących wyników! 

IV Gminny Turniej Ekologiczny ph. " Święto Polskiej Niezapominajki"

opublikowane: 23 maj 2018, 06:33 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 23 maj 2018, 06:33 ]

15 maja 2018 r.
Dziś w Szkole Podstawowej Nr 3 w Górze odbył się IV Gminny Turniej Ekologiczny ph. " Święto Polskiej Niezapominajki", w którym wzięli udział reprezentanci naszej szkoły. Uczennice klasy III - Karolina Miskis, Daria Wiktorowska oraz Alicja Woźnica zmagały się z trzema innymi grupami szkół powiatu górowskiego. Na dużym poziomie reprezentowały swoje umiejętności z edukacji przyrodniczej zdobywając wraz z grupą ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze drugie miejsce. Serdecznie dziękujemy gospodarzom i innym drużynom za miłą atmosferę oraz świetną zabawę. Gratulujemy wychowawczyni p. Agnieszce Połockiej - Łuczak.

V Powiatowy Konkurs Historyczny "Polska Jagiellonów do 1572 r"

opublikowane: 29 kwi 2018, 03:34 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 29 kwi 2018, 03:34 ]

25 kwietnia 2018 r.
Etap szkolny konkursu historycznego o Jagiellonach odbył się w dniu 28 lutego 2018 r. Brali w nim udział uczniowie w trzech grupach wiekowych: kl. IV-VI, uczniowie kl. VII oraz kl. II i III gimnazjalnych i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Łącznie w konkursie udział wzięło 143 uczniów, z których do finału powiatowego zakwalifikowano 52 osoby, w tym uczeń naszej szkoły - Jeremiasz Witko z kl. VII, którego przygotowywała p. Joanna Dec. Finał powiatowy odbył się 25 kwietnia o godz. 10.00 w ZSO w Górze. Trzymamy kciuki za Jeremiasza i życzymy mu wysokiej lokaty w finale.

Finał XVII Powiatowego Konkursu Przyrodniczego

opublikowane: 29 kwi 2018, 03:26 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 29 kwi 2018, 03:26 ]


W dniu 24 kwietnia 2018 roku w Nadleśnictwie Góra Śląska odbył się finał  XVII Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem  "Ssaki Polski". W finale naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Maślich uczeń kl. VI oraz Mateusz Guszcza uczeń kl. V. Uczniowie na fotografiach rozpoznawali zwierzęta i ich tropy oraz dźwięki wydawane przez zwierzęta. Następnie uczniowie rozwiązywali test wiedzy o ssakach Polski. Uczniów przygotowała p. Weronika Szczepaniak.

XXII Turniej STOP! Dziecko na drodze

opublikowane: 11 kwi 2018, 11:44 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 11 kwi 2018, 11:44 ]

Dnia 6 kwietnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Górze odbył się XXII Turniej STOP! Dziecko na drodze. W zmaganiach wzięło udział siedem drużyn ze szkół Miasta i Gminy Góra. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III - Karolina Mazurkiewicz, Karolina Miskis oraz Daria Wiktorowska. Uczestnicy konkursu rywalizowali między sobą odpowiadając na pytania dotyczące ruchu drogowego pieszych i rowerzystów oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Każda drużyna otrzymała oprócz indywidualnych gadżetów, piłki gumowe i gry planszowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Drużynę do turnieju przygotowała p. Agnieszka Połocka - Łuczak.

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Love & Liebe”

opublikowane: 28 mar 2018, 14:47 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 mar 2018, 14:47 ]

Jeremiasz Witko jeden z sześciu finalistów w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Love & Liebe”

Dnia 15 lutego 2018r. odbyła się ósma edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Love & Liebe” z języka angielskiego i niemieckiego zorganizowana przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Górze oraz Dom Kultury w Górze.
W konkursie wzięło udział 22 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy 7 Jeremiasz Witko oraz Wiktor Domagała. Ponadto wystąpili uczniowie ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze, Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze, Zespołu Szkół w Sicinach oraz z Zespołu Szkół w Niechlowie.
Wiktora i Jeremiasza do konkursu przygotowała pani Patrycja Ratajczak, nauczycelka języka angielskiego oraz pani Karolina Świątkiewicz, nauczycielka języka niemieckiego.
Celem konkursu jest promocja nauki języka angielskiego i niemieckiego wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, rozwijanie uzdolnień artystycznych oraz poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych utworów literacko– poetyckich literatury anglo- i niemieckojęzycznej.
Jeremiasz Witko zaprezentował fragment utworu "Cierpienia młodego Wertera" w języku niemieckim i został jednym z sześciu finalistów, natomiast Wiktor Domagała zaprezentował utwór w jęzku angielskim "Lemon tree".
Półfinał konkursu rozpoczął się o godz.8:30 w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze. Półfinalistów oceniała komisja konkursowa w składzie p. Ewa Gajewska, nauczycielka języka niemieckiego, p. Mateusz Sobczyński, nauczyciel języka angielskiego oraz p. Mariusz Sałata, nauczyciel muzyki, która wytypowała do wielkiego finału 12 finalistów po sześciu z języka angielskiego oraz niemieckiego. O godz. 11:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze rozpoczął się wielki finał, który otworzyła Pani Bożena Domańska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze.
Komisja przyznała następujące miejsca.

W kategorii języka angielskiego:

I miejsce: Ada Figiel ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze

(opiekun p. Agata Figiel, p. Justyna Łakomska)

II miejsce: Weronika Jończak z ZSO w Górze

(opiekun p. Edyta Bretsznajder)

III miejsce: Kinga Dębowicz z ZSO w Górze

(opiekun p. Edyta Bretsznajder)

oraz dwa wyróżnienia przyznano uczennicom Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze Julii Kajetańczyk oraz Dominice Rzeźwickiej.
W kategorii języka niemieckiego:

I miejsce: Natasza Baworowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze

(opiekun p. Karolina Świątkiewicz)

II miejsce: Marta Niewiarowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze

(opiekun p. Marta Krupa)

III miejsce: Paula Wittek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze (opiekun p. Karolina Świątkiewicz)
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

IV Edycja Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego

opublikowane: 5 mar 2018, 10:25 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 5 mar 2018, 10:26 ]

5 marca 2018 r.
Dnia 23.02. 2018 w naszej szkole odbyła się kolejna IV Edycja Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV – VII startując w dwóch kategoriach, tj. chłopcy i dziewczynki. W kategorii chłopców wystartowało 24 zawodników z klas V - VII, wśród których wyłoniono pierwszą trójkę najlepszych zawodników: I miejsce – Jędrzej Galus, II miejsce – Dawid Trzpil, III miejsce – Piotr Góral. W kategorii dziewcząt wystartowało 9 zawodniczek wśród których również wyłoniono pierwszą trójkę najlepszych zawodniczek: I miejsce – Wiktoria Barnik, II miejsce – Aleksandra Remiszewska , III – miejsce – Klaudia Wielochowska. Nad przebiegiem turnieju czuwał p. Mariusz Gustaw.

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Love and Liebe"

opublikowane: 28 lut 2018, 14:24 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 lut 2018, 14:26 ]

28 lutego 2018 r.
Dnia 15 lutego 2018r. odbyła się ósma edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Love & Liebe” z języka angielskiego i niemieckiego zorganizowana przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Górze oraz Dom Kultury w Górze. Konkurs ten skierowany był do uczniów klas 7. szkoły podstawowej oraz 2 i 3. klasy gimnazjum W konkursie wzięło udział 22 uczestników ze szkół w powiecie górowskim, w tym również z naszej szkoły. Reprezentantami naszej szkoły byli Wiktor Domagała, który przygotowywany był przez p. Patrycję Ratajczak oraz Jeremiasz Witko przygotowywany przez p. Karolinę Świątkiewicz. Jeden z naszych uczniów- Jeremiasz Witko, dostał się do finału, w którym na scenie Domu Kultury w Górze prezentował wiersz w języku niemieckim. Jeszcze raz wielkie gratulacje .

XVII Powiatowy Konkurs Przyrodniczy

opublikowane: 22 lut 2018, 09:10 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 22 lut 2018, 09:13 ]

22 lutego 2018 r.

13.02.2018r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w XVII Powiatowym Konkursie Przyrodniczym pod hasłem: "Ssaki Polski" na etapie szkolnym. Do etapu powiatowego konkursu zakwalifikowali się uczniowie z największą liczbą punktów:
1. Kewin Chlastawa kl. 6
2. Wojciech Maślich kl. 6
3. Mateusz Guszcza kl. 5
Nad przebiegiem konkursu czuwała p. Weronika Szczepaniak. Gratulujemy zwycięzcom.


1-10 of 76