Biblioteka‎ > ‎

Wyprawa na Biegun Północny z Cz. Centkiewiczem

opublikowane: 29 lut 2016, 12:28 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 9 kwi 2016, 13:04 ]

13 stycznia 2016r.

Uczniowie klasy III mieli niezwykłą okazję wybrać się dziś w podróż na Biegun Północny wraz z podróżnikiem i pisarzem, Czesławem Centkiewiczem. Podróż ta zaowocowała poznaniem pasjonujących wspomnień polskiego podróżnika i przygód eskimoskiego chłopca o egzotycznie brzmiącym imieniu Anaruk. Pani bibliotekarka Mirosława Rutkowska wraz z Aktywem Bibliotecznym zapoznała uczniów z losami autorów wielu książek podróżniczych, a mianowicie z życiorysami Aliny i Czesława Centkiewiczów. Inscenizacja rozmowy babci z wnuczką była bardzo pouczająca i ciekawa. Uczniowie poznali zwyczaje eskimoskie, faunę i florę podbiegunową, a także bajkowe śnieżne krajobrazy. Na podsumowanie omawianej lektury Pani bibliotekarka nagrodziła najbardziej aktywnych uczniów: Ewelinę Miskis, Mateusza Guszczę i Miłosza Mielniczuka,  pięknymi zestawami kredek, a wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali ołówki. Zajęcia odbywały się w ramach realizacji  programu rządowego "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ".

Grenlandia w lekturze