Biblioteka‎ > ‎

Rok Henryka Sienkiewicza

opublikowane: 17 lis 2016, 08:29 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 24 lis 2016, 10:24 ]
15 listopada 2016r.

Dziś mija 100 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych, a także najpopularniejszych pisarzy polskich - Henryka Sienkiewicza. Autor Trylogii, Quo vadis, Krzyżaków czy W pustyni i w puszczy zmarł w Vevey w Szwajcarii 15 listopada 1916 r. Okrągła rocznica stała się okazją do ustanowienia przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji jego twórczości. Uczniowie klasy VI aktywnie włączyli się te obchody. Brali udział w gminnych obchodach Narodowego Czytania „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Przygotowali wystawkę dzieł pisarza oraz portret noblisty w odświętnej szacie. Zapoznali się z biografią, czytali fragmenty utworów, pisali test dotyczący życia i twórczości Sienkiewicza, rozwiązywali zadania wykorzystując wiedzę matematyczną i logiczne myślenie, obejrzeli prezentację multimedialną, a na zakończenie w zorganizowanym quizie odpowiadali na pytania. Zwieńczeniem naszych zajęć było ogłoszenie konkursu polegającego na napisaniu wypracowania na jeden z dwóch tematów, a mianowicie: 1. Śniło mi się, że spotkałem/łam się z Henrykiem Sienkiewiczem 2. List do Henryka Sienkiewicza z podziękowaniami. Podsumowanie konkursu odbędzie się 30 listopada. Spotkania poświęcone wielkiemu pisarzowi bardzo podobały się szóstoklasistom! Z niecierpliwością oczekują na ogłoszenie wyników. Trzymamy kciuki za uczestników konkursu. Powodzenia!

Czytamy Sienkiewicza w szkole