Biblioteka‎ > ‎

Poezja ks. Jana Twardowskiego

opublikowane: 29 lut 2016, 12:30 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 1 mar 2016, 12:21 ]

18 stycznia 2016r.

Inspiracją do zorganizowania spotkania w ramach realizacji programu rządowego „Książki naszych marzeń” była 10. rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego. Przygotowana została wystawka pt. „Świat poezji ks. Jana Twardowskiego” . Uczniowie kl. VI zapoznali się z biografią księdza-poety i w zorganizowanym quizie odpowiadali na pytania. Rywalizacja była wyrównana. W dalszej części szóstoklasiści czytali i interpretowali wiersze oraz rozwiązali test. Innym zadaniem nawiązującym do twórczości ks. Twardowskiego było ogłoszenie konkursu polegającego na przeczytaniu opowiadań ze zbioru „Patyki i patyczki” i napisaniu wypracowania na temat „Które z opowiadań najbardziej mi się podobało? Uzasadnij swój wybór”. Podsumowanie konkursu odbędzie się 20 lutego.

23 lutego po obradach komisji w składzie p. Joanna Dec, p. Elżbieta Żełobowska -Żłobińska oraz p. Mirosława Rutkowska  podano wyniki konkursu:

I miejsce - Wiktoria Urbaniak

II miejsce - Hanna Michalec

III miejsce - Nicola Podgórska

Gratulujemy uczennicom klasy VI i zachęcamy wszystkich do udziału w innych konkursach. Laureatki otrzymały oceny celujące z języka polskiego i drobne upominki. 

Comments