Biblioteka‎ > ‎

OBCHODY ŚWIĘTA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

opublikowane: 2 lis 2017, 13:34 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 2 lis 2017, 13:34 ]
2 listopada 2017 r.

Jednym z głównych zadań postawionych  u progu roku szkolnego jest wdrożenie uczniów do systematycznego odwiedzania biblioteki, wypożyczania i czytania książek. Dlatego obchody Święta Bibliotek Szkolnych w ostatnim tygodniu października były doskonałą okazją do promowania czytelnictwa. Celem spotkań było wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole, przybliżenie uczniom biblioteki i jej zbiorów oraz zaoferowanie nowości książkowych otrzymanych w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zgodnie z tradycją zorganizowaliśmy konkurs na wiersz lub złotą myśl zachęcającą do czytania  dla uczniów klas IV -VII. Natomiast zadanie dla uczniów klas I-III polegało na wykonaniu laurki dla biblioteki. Wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje, słodycze i drobne upominki. Laureatami konkursu bibliotecznego zostali Jeremiasz Witko – kl.VII, Paweł Świrski – kl.VI, Mateusz Guszcza i Tobiasz Swaczyna – kl.V, Małgorzata Mazurkiewicz – kl.IV, Alicja Mrowiec i Milena Kowalska - kl.III oraz Lena Zychal i Szymon Zych – kl.II. Zwycięzcy tegorocznego konkursu otrzymali nagrody książkowe, kredki lub długopisy oraz słodycze. Inną atrakcją był kolorowy plakat promujący czytelnictwo, zorganizowanie omnibusa dla piątoklasistów, podczas którego uczniowie mieli okazję do wykazania się wiedzą o książkach i ich bohaterach. Uczniowie kasy IV  wysłuchali „Opowieści z morałem” i wzięli udział w konkursie „Zgaduj – zgadula”. Podczas spotkań uczniowie rozwiązywali również zagadki, krzyżówki, wypełniali karty pracy. Gratulujemy wszystkim uczniom zainteresowania, zajętych wyróżnionych miejsc i życzymy nieustającego zapału do czytania.