Biblioteka‎ > ‎

Narodowe Czytanie - "Quo vadis"

opublikowane: 11 wrz 2016, 02:59 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 12 wrz 2016, 12:04 ]

3 września 2016r.

W sobotnie popołudnie nasza szkoła włączyła się w  gminne obchody Narodowego Czytania „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Akcja przebiegała pod patronatem Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz. W uroczystych obchodach uczestniczyli uczniowie klasy VI pod opieką Mirosławy Rutkowskiej. Delegacja w składzie - Paulina Czopek, Wiktoria Barnik, Wiktor Domagała, Piotr Bartkowiak i Dawid Trzpil spotkała się pod Pomnikiem Wolności w Górze i wraz z licznie zgromadzoną młodzieżą przemaszerowała ulicami miasta w Orszaku Nerona do Domu Kultury, gdzie zebrali się wszyscy lektorzy. Oficjalnego otwarcia dokonała Burmistrz Góry i rozpoczęła czytanie fragmentów „Quo vadis”. Wśród czytających powieść byli zaproszeni posłowie i radni oraz osoby znane z życia społecznego i politycznego naszej gminy. Obecnością zaszczycił również aktor - Zbigniew Waleryś, który w ekranizacji „Quo vadis” wcielił się w postać Pawła z Tarsu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dostarczania  nam pozytywnych przeżyć.