Biblioteka‎ > ‎

Lekcja biblioteczna z cyklu "Książki naszych marzeń"

opublikowane: 13 cze 2016, 06:28 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 13 cze 2016, 06:43 ]
8 czerwca 2016r.

Dziś odbyła się lekcja biblioteczna – ostatnia z cyklu spotkań w ramach realizacji programu „Książki naszych marzeń”.  Panie bibliotekarki z Oddziału Dziecięcego Biblioteki Miejskiej -  Barbara Siekanowicz i Jolanta Mikłosz, odwiedziły naszą szkołę, aby przeprowadzić lekcję dla uczniów klasy VI. Celem spotkania było promowanie książek wśród dzieci. Panie bibliotekarki zaprezentowały literaturę dla młodzieży, piękne wydawnictwa o ziemi górowskiej oraz albumy o zwierzętach. Poinstruowały również przyszłych czytelników co należy zrobić, aby zapisać się do Biblioteki Miejskiej w Górze. Podsumowaniem zajęć było rozwiązanie krzyżówki, której hasło brzmiało „Spacerkiem po mieście Góra”. Na zakończenie szóstoklasiści otrzymali pochwałę za aktywność i słodkie małe coś niecoś.