Biblioteka‎ > ‎

Lekcja biblioteczna poświęcona Gminie Góra

opublikowane: 26 mar 2017, 11:14 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 26 mar 2017, 11:52 ]

23 marca 2017 r.

Panie bibliotekarki z Oddziału Dziecięcego Biblioteki Miejskiej - Barbara Siekanowicz i Jolanta Mikłosz, odwiedziły naszą szkołę, aby przeprowadzić interesującą lekcję poświęconą Gminie Góra. Celem spotkania, na które zostali zaproszeni uczniowie klasy IV-VI, było promowanie czytelnictwa. Panie bibliotekarki zaprezentowały piękne wydawnictwa o ziemi górowskiej, albumy wykonane własnoręcznie przez uczniów szkół powiatu górowskiego oraz tomik poezji „Ziemia Górowska – wybór wierszy”, w którym znalazły się wiersze naszych uczniów. Poinstruowały również przyszłych czytelników, co należy zrobić, aby zapisać się do Biblioteki Miejskiej w Górze. Podsumowaniem zajęć było rozwiązanie krzyżówki, której hasło brzmiało „Spacerkiem po mieście Góra”. Szczególną aktywnością wyróżnił się uczeń kl. IV-Piotr Drozdowski. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pochwałę za świetną atmosferę podczas zajęć.