Biblioteka‎ > ‎

Jak powstaje książka? - wizyta Pań bibliotekarek z Góry

opublikowane: 6 kwi 2016, 07:44 przez Dec Joanna

2 marca 2016r.

Po raz piąty z wizytą przybyły do naszej szkoły panie  bibliotekarki z Oddziału Dziecięcego Biblioteki Miejskiej w Górze - Barbara Siekanowicz i Jolanta Mikłosz. Tym razem spotkały się z czwartoklasistami, którzy wzięli udział w lekcji bibliotecznej „Jak powstaje książka?”. Uczniowie zapoznali się z etapami powstawania książki na podstawie historyjki obrazkowej „Od autora do czytelnika”. Dzieci poznały zawody związane  z powstawaniem książki: pisarz- autor, ilustrator, składacz, drukarz, wydawca. Panie bibliotekarki przypomniały, zadając jednocześnie pytania; Jak należy obchodzić się z książką? Gdzie można kupić, a gdzie wypożyczyć książkę? Jak należy się tam zachować? Na czym polega praca bibliotekarza? Co, to jest biblioteka? Na zakończenie dzieci podziękowały paniom bibliotekarkom i  udały się do biblioteki szkolnej, aby wypożyczyć kolejne książki.