Biblioteka‎ > ‎

„Jak nie czytam, jak czytam"

opublikowane: 13 cze 2016, 06:31 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 13 cze 2016, 06:42 ]
10 czerwca 2016 r.
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji mającej na celu ustanowienie rekordu w jednoczesnym czytaniu książek. Spotkanie to popularyzowało czytelnictwo i biblioteki szkolne. Akcję ogłosiło czasopismo „Biblioteka w Szkole”, a przewodnie hasło brzmiało „Jak nie czytam, jak czytam”. O godzinie 10:00, korzystając z pięknej pogody, spotkaliśmy się przed szkołą. Wszyscy uczniowie w towarzystwie pani dyrektor, nauczycieli i  i innych pracowników rozpoczęli wspólne czytanie - każdy swojej książki. Przygotowaliśmy również i zaprezentowaliśmy hasła promujące modę na czytanie, stworzyliśmy absurdalne zdanie odczytując ze wskazanej strony pierwsze wyrazy, połączyliśmy się w „książkowy łańcuch”, głośno powtarzaliśmy sentencje o książkach i czytelnictwie. Może udało się pobić rekord czytania w jednym momencie?