Biblioteka‎ > ‎

Dzień głośnego czytania

opublikowane: 10 paź 2016, 06:00 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 11 paź 2016, 10:40 ]
29 września 2016r.

Dziś z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania pani bibliotekarka – Mirosława Rutkowska wraz z panią Magdaleną Andrzejczak zaprosiły uczniów klasy II na spotkanie z „Pięciopsiaczkami” Wandy Chotomskiej. Była to kolejna okazja do wprowadzenia dzieci w magiczny świat książki. Drugoklasiści z ogromnym zainteresowaniem śledzili pierwsze dni szczeniaczków, które na świat wydała suczka Balbina. Na ciąg dalszy wydarzeń umówiliśmy się w październiku, kiedy rozpoczniemy realizację projektu „Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie”. W drugiej części spotkania przypomnieliśmy ulubione wiersze o zwierzętach Jana Brzechwy, a na zakończenie dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę „Kaczka Dziwaczka”. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Głośne czytanie to wspaniała forma przysposobienia czytelniczego, jest bardzo łatwe, bo znajduje się w zasięgu możliwości każdego, nie wymaga szczególnych zdolności ani nakładów finansowych. W naszej szkolnej bibliotece trwa cały rok szkolny, jest kanwą dla wielu imprez czytelniczych oraz towarzyszy wielu bibliotecznym przedsięwzięciom.