Żywa lekcja historii z grupą Rekonstrukto - Życie i kultura w średniowieczu

opublikowane: 25 paź 2017, 10:20 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 17 lip 2018, 23:10 ]
25 października 2017r.

Grupa Rekonstrukto zaprosiła dziś uczniów naszej szkoły w podróż w czasie do wieków, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku by bronić honoru i ojczyzny, kiedy kobiety przyodziane były w piękne suknie podkreślające kobiece kształty, a ich głowy zdobiły bogato zdobione toczki, diademy i chusty. Kiedy to każdy rycerz spieszył służyć pomocą i bronić damy swego serca. Była to podróż do krainy, którą obecnie pokrył już kurz minionych wieków, zostały jedynie legendy i gorliwi rzemieślnicy odtwarzający dawną kulturę, aby przybliżyć wszystkim co dziać się wówczas mogło. I właśnie uczniowie klas II - VII poznawali dziś poglądowo zwyczaje i tradycje rycerskie, mogli na własnej skórze poczuć ciężar oręża czy moc kary zakucia w dyby. Wszystko pokazane w sposób przystępny i okraszone niewymuszonym dowcipem, było ciekawą lekcją historii, którą zorganizowała p. Joanna Dec - nauczyciel historii.