WYPRAWA DO KRAINY BAŚNI I LEGEND, CZYLI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

opublikowane: 2 paź 2017, 12:34 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:11 ]

2 października 2017r.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto to w naszym kraju zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.  Główny cel jaki przyświecał spotkaniom to propagowanie codziennego czytania dzieciom, które w przyjazny i skuteczny sposób pomaga wpływać na ich wszechstronny rozwój. Już w czwartek przedszkolaki zostały zaproszone przez panią bibliotekarkę i wychowawczynię do krainy baśni, a w piątek uczniowie klasy II   spotkali się  z „Pięciopsiaczkami” Wandy Chotomskiej. Historia napisana w pozytywnym nastroju sprawiała, że uśmiech nie znikał z twarzy drugoklasistów. Dzieci  z ogromnym zainteresowaniem śledziły pierwsze dni szczeniaczków, które na świat wydała suczka Balbina. Na ciąg dalszy wydarzeń umówiliśmy się w przyszłym tygodniu. Trzecioklasiści zostali zaproszeni do krainy legend i wysłuchali opowieści pt.„Legenda o chlebie”. To spotkanie zainicjowało kontynuację cyklu zajęć rozpoczętych w ubiegłym roku pn. „Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie”. W drugiej części spotkania dzieci miały okazję wysłuchać pięknej recytacji wiersza „Bajkowy sen” w wykonaniu ucznia klasy VII Jeremiasza Witko. Uczniowie VI klasy czytali głośno bajki Ezopa, które uczą myślenia, pomagają w zrozumieniu siebie, ludzi i świata. Spotkania upłynęły w miłej i sympatycznej atmosferze. Dzięki czytanym opowieściom uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przenieść się do zaczarowanej Krainy Czytania. Podczas spotkań prezentowane były nowości wydawnicze, które znajdują się w bibliotece szkolnej. Uczniowie obejrzeli  książki warte przeczytania, a zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.