Wycieczka do Wrocławia w ramach realizacji projektu "Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół Gminy Góra

opublikowane: 19 cze 2018, 12:06 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:15 ]
19 czerwca 2018 r.
W ramach realizacji projektu
"Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół Gminy Góra" w roku szkolnym 2017/2018, uczniowie klas II, III i IV wraz z wychowawcami: p. Joanną Dec, Agnieszką Połocką - Łuczak oraz p. Weroniką Szczepaniak, uczestniczyli dziś w wycieczce naukowej do Wrocławia. Wyjazd miał charakter zajęć laboratoryjnych i terenowych. Pierwsze z nich odbyły się w Centrum nauki i wiedzy o wodzie "Hydropolis", miały charakter zajęć laboratoryjnych, uczniowie wykonywali szereg doświadczeń pod opieką pracownika centrum. Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Wszystko to wzbudziło duże zainteresowanie naszych uczniów. Następnie udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie mieliśmy godzinne zajęcia w terenie, podczas których przewodniczka opowiedziała nam o ekspozycji różnorodnych roślin rodzimych i egzotycznych. Ostatnim etapem była wizyta w MC'Donalds, gdzie po trudach podróży i zajęć zjedliśmy wspólnie posiłek. Wycieczka była niezwykłą przygodą w świat nauki, która spełniła nasze oczekiwania i dostarczyła wielu wrażeń.