Tradycje wielkanocne

opublikowane: 25 mar 2018, 06:38 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:17 ]
22 marca 2018 r.

Dnia 22 marca 2018 dzieci z przedszkola gościły panie bibliotekarki z Biblioteki Miejskiej w Górze, które pojawiły się w przedszkolu z przepięknym koszem wielkanocnym , pełnym pisanek , palemek i ozdób wielkanocnych. Przywiozły też piękne, kolorowe książeczki o wielkanocnych tradycjach oraz jajkach. Panie przeczytały dzieciom zabawną książeczkę o przygodach kurki Adeli, oraz wierszyki o Wielkanocy. Dzieci dowiedziały się także , że nie tylko ptaki wykluwają się z jajek, a jajka mają różnorodne kolory i wielkość. Pani Basia zaprezentowała różne rodzaje pisanek. Na koniec zajęć panie poczęstowały dzieci słodkimi jajeczkami z czekolady i zostawiły nam w prezencie pięknego baranka. Wszyscy życzyliśmy sobie wesołych świąt.