Sztuka teatralna "Ten obcy" - wycieczka klas IV - VII do Góry

opublikowane: 28 gru 2017, 04:59 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:19 ]
28 grudnia 2017 r.
20 grudnia 2017 roku uczniowie z klas IV - VII wraz z nauczycielami udali się do Góry, aby obejrzeć sztukę teatralną opartą na motywach powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.„Ten obcy”. Spektakl przygotował i przedstawił w sali widowiskowej Domu Kultury Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Tytułowy obcy – Zenek Wójcik ucieka z domu od ojca, który źle traktuje syna. Poszukując wujka, Zenek na swej drodze spotyka Ulę, Pestkę, Mariana i Julka. Początkowo cała czwórka traktuje chłopca jak intruza. Dopiero w toku dalszych wydarzeń, Zenek zaczyna wzbudzać podziw i sympatię grupy. Pozornie arogancki, pewny siebie i niezbyt uczciwy chłopak odkrywa swoje prawdziwe oblicze wrażliwego, nieszczęśliwego, zagubionego młodego człowieka, któremu cała czwórka wraz z dorosłymi postanawia pomóc. Całość opowiedziana jest żywym uwspółcześnionym językiem, a pełne dynamiki dialogi sprawiają, że sceny dramatyczne przeplatają się z sytuacjami pełnymi humoru. Pouczający spektakl zachwycał grą aktorów, scenografią, muzyką i efektami świetlnymi. Po przedstawieniu udaliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia pn. „Zwiedzamy Górę” przygotowane przez regionalistę pana Mirosława Żłobińskiego. Spotkanie zakończyło się konkursem wiedzy o Górze. Laureatami zostali Kewin Chlastawa, Konrad Kowalski i Szymon Korytko. Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy za wspaniałe doznania kulturalne.