Szkolny Konkurs Recytatorski "Poeci dzieciom, dzieci recytują"

opublikowane: 17 cze 2018, 10:13 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:19 ]
15 czerwca 2018 r.
W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w piątek odbył się szkolny konkurs recytatorski, do którego zostali zaproszeni przedszkolacy oraz uczniowie klasy II i III. Celem konkursu było kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci. Organizatorem konkursu była pani bibliotekarka Mirosława Rutkowska. Na scenie 24 uczestników prezentowało utwory znanych i lubianych polskich poetów. Wiersze były ciekawe i barwnie przedstawione. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Jury w w trakcie oceny brało pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Spośród przedszkolaków najpiękniej zaprezentował się Bartek Zawadzki-Tomza, który recytował wiersz „Małpa w kąpieli” A.Fredry. Wśród drugoklasistów najwyżej oceniona została Lena Zychal. Zaprezentowała ona wiersz J. Brzechwy pt. „Samochwała”, a w klasie III laureatką została Karolina Miskis, która recytowała wiersz „Katar” również J. Brzechwy. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy serdecznie małym recytatorom i ich wychowawczyniom: pani Katarzynie Steckiej, pani Joannie Dec i pani Agnieszce Łuczak-Połockiej, które przygotowały dzieci do konkursu.