Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

opublikowane: 16 kwi 2018, 10:53 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:18 ]
16 kwietnia 2018 r.
6 kwietnia 2018 r.
obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który na całym świecie obchodzony jest 2 kwietnia. W tym wyjątkowym dniu p. Anna Lewczuk zorganizowała prelekcje na temat dzieci, które każdego dnia borykają się ze spektrum autyzmu. Uczniowie dowiedzieli się jakie mogą być zaburzenia zachowania i jak pomóc dzieciom, które często unikają towarzystwa rówieśników, są wrażliwe na dźwięki czy też boją się zmian. Uzupełnieniem tych ważnych informacji była gazetka, poświęcona temu zagadnieniu. Na znak solidarności uczniowie ubrali się na niebiesko - kolor symbolizujący autyzm, a także wykonali plakaty, na których umieścili bardzo ważne hasła, takie jak: szacunek, akceptacja, wsparcie, tolerancja. Ten wyjątkowy dzień minął nam pod hasłami: Jesteśmy inni, ale równi! Poznaj zanim ocenisz!

Światowy Dzień Autyzmu