SPRAWOZDANIE Z POBYTU NA ZIELONEJ SZKOLE W MIELNIE-UNIEŚCIU

opublikowane: 14 maj 2018, 09:54 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:20 ]
14 maja 2018 r.
W dniach 28 kwietnia – 5 maja 2018 r. 19 uczniów z klas V-VII i 32 uczniów ze szkoły w Witoszycach uczestniczyło w wyjeździe do Mielna-Unieścia na Zieloną Szkołę. Opiekę sprawowało 5 wychowawców. Program, który realizowaliśmy, był bardzo bogaty. W drodze nad morze zatrzymaliśmy się w miejscowości Podgaje, gdzie pod pomnikiem oddaliśmy hołd żołnierzom bestialsko zamordowanym w 1945 r. Tym patriotycznym akcentem włączyliśmy się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnego dnia pojechaliśmy autokarem na wycieczkę do Kołobrzegu. Tam poznaliśmy historię pomnika zaślubin z morzem, a następnie udaliśmy się w rejs po Bałtyku statkiem „Viking”. Po zejściu na ląd udaliśmy się do muzeum minerałów. Inną atrakcją był przejazd po mieście meleksami - mini pojazdami napędzanymi elektrycznie. Podczas wycieczki kierowca-lektor ciekawie opowiadał o mijanych w wolnym tempie obiektach. W Koszalinie skorzystaliśmy z nowoczesnego Akwaparku Wodnego. W Ustroniu Morskim zwiedziliśmy skansen chleba. Wizyta była prawdziwą podróżą do przeszłości. Wysłuchaliśmy prelekcji o historii młynarstwa i piekarnictwa. Dużo emocji dostarczyła dzieciom wizyta w wesołym miasteczku w Mielnie, gdzie każdy znalazł fascynującą rozrywkę. Każdy dzień spędziliśmy bardzo pracowicie. Rozmawialiśmy na temat nadmorskiej flory i fauny, dyskutowaliśmy na temat szlaku bursztynowego, utrwalaliśmy ważne pojęcia. Na plaży budowaliśmy niepowtarzalne rzeźby w piasku – żółwie, syrenki, ośmiornice, zamki otoczone fosami. Zorganizowaliśmy też podchody, podczas których do komunikacji wykorzystywaliśmy jedynie światło latarek. Po wyczerpujących dniach czekały nas miłe wieczory. Spotykaliśmy się na dyskotekach albo przy ognisku. Bardzo podobał nam się również pokaz mody piżamowej. Trzeba było wykazać się poczuciem humoru i kreatywnością. Wszyscy świetnie się bawiliśmy! W ostatnim dniu pożegnaliśmy się z morzem i podziękowaliśmy kierownikowi ośrodka oraz pracownikom za miłe przyjęcie i smaczne posiłki. Ośmiodniowy pobyt w tej pięknej nadmorskiej miejscowości dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Stworzył okazję do integracji, zdobywania doświadczeń i odkrywania nowych miejsc. W drodze powrotnej już snuliśmy plany: A gdzie w przyszłym roku?