Spotkanie z supernianią p. Dorotą Zawadzką

opublikowane: 18 cze 2018, 13:36 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:21 ]
18 czerwca 2018 r.
Dorota Zawadzka jest pedagogiem, psychologiem rozwojowym, doradcą rodzinnym, autorką książek „I ty możesz mieć superdziecko”, „I ty możesz być supertatą”. W latach 2006-2008 prowadziła program telewizyjny „Superniania” oraz „Świat według dziecka”. W 2014 roku została odznaczona Orderem Uśmiechu. Jasne zasady wychowawcze, poczucie humoru, zdrowy rozsądek i życiowa mądrość, dystans do spraw nieistotnych a zarazem przywiązywanie wagi do spraw ważnych, znajomość potrzeb dziecka na poszczególnych etapach jego rozwoju - to tylko niektóre elementy programu wychowawczego „Superniani,” która za jego realizację otrzymała od dzieci Order Uśmiechu. Dziś mieliśmy niewątpliwy zaszczyt gościć p. Dorotę u nas w szkole. Choć tematy poruszane przez naszzego gościa były poważne, dotyczyły m.in. praw dziecka do własnego zdania, mówienia „nie” i prywatności, to jednak sposób ich przedstawienia daleki był od nudnego wykładu. Superniani nie brakowało ani poczucia humoru, ani talentu aktorskiego, więc już od pierwszych chwil nawiązała znakomity kontakt ze słuchaczami z klas II - VII. Na początku przypomniała, co dla każdego dziecka jest najważniejsze – miłość i czas poświęcany przez rodziców .Słuchacze szybko przekonali się, jak otwartą i pogodną osobą jest pani Dorota, która od początku swojego wystąpienia stawiała na praktyczne przykłady z życia każdej rodziny i nauczycieli, często poparte anegdotami z osobistych doświadczeń pedagogicznych oraz codziennego życia każdego z nas. Atmosfera wykładu, mimo poważnych i trudnych tematów, przesycona była humorem i dowcipem. Dziękujemy za miłą wizytę.