Spektakl "Lwie Serce. Opowieść o rycerstwie"

opublikowane: 15 kwi 2018, 09:21 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:22 ]

12 kwietnia 2018 r.

11 kwietnia br. uczniowie z klas IV - VII wraz z wychowawcami udali się do górowskiego Domu Kultury na przedstawienie pt.„Lwie Serce. Opowieść o rycerstwie”. Spektakl został przygotowany i zrealizowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Przedstawienie łączyło elementy baśni historycznej i średniowiecznej sagi rycerskiej. Uczniowie z uwagą śledzili losy głównych bohaterów - braci Lwie Serce - Jana i Karola. Stanęli oni w magicznej krainie do walki z wszechobecnym złem. Przesłanie, które niosła ze sobą opowieść, dotarło do młodych odbiorców – uświadomiło im, że pomoc niesiona potrzebującemu stanowi istotę człowieczeństwa. Pouczający spektakl zachwycał grą aktorów, charakteryzacją, scenerią i muzyką oraz efektami świetlnymi.