Projekt w ramach ogólnopolskiego programu Niepodległa

opublikowane: 30 paź 2017, 11:11 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:24 ]
30 października 2017 r.
Nasi uczniowie wzięli dziś udział w zajęciach dydaktycznych w ramach realizacji programu "Niepodległa" wchodzącego w skład projektów Wojewody Dolnośląskiego "Sami przeciwko wszystkim" - niezwykła saga II Brygady Legionów. Swoim zakresem tematycznym obejmowały wydarzenia roku 1917, w tym przede wszystkim niezwykłą historię II Brygady Legionów oraz narodziny polskiej piłki ręcznej - szczypiorniaka w obozie internowania w Szczypiornie, gdzie przebywali internowani legioniści. Ciekawostką był ubiór z epoki i broń, co uatrakcyjniło prezentację połączoną z wykładem. Była to niezwykła lekcja patriotyzmu i kształcenia świadomej postawy patriotycznej. Nasi goście przybyli na zaproszenie p. Joanny Dec - nauczyciela historii.