Wyjazd klas IV - VII do Góry

opublikowane: 15 maj 2018, 13:43 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:11 ]
15 maja 2018 r.
14 maja 2018 r. w Domu Kultury w Górze uczniowie klas IV-VII obejrzeli spektakl profilaktyczny, który powstał na podstawie scenariusza „American Dream”, autorstwa Ewy Owerczuk, w reżyserii Barbary Podwińskiej-Bućkowskiej. Grupa młodych osób, tworzących zespół muzyczny zostaje zakwalifikowana do udziału w talent show. Wyjazd do Nowego Jorku, przebywanie z dala od domu, zachłyśnięcie się popularnością powoduje, że młodzi ludzie zaczynają łamać wyznawane przez siebie zasady. Pojawia się alkohol, papierosy, używki - zagrożenia, z jakimi może się spotkać każdy młody człowiek. Spektakl miał na celu promocję zdrowego trybu życia, wolnego od uzależnień, rozwijanie postaw asertywnych, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach życiowych oraz dokonywania świadomych wyborów. Młodzieżowej sekcji teatralnej działającej przy DK w Górze oraz ich opiekunce serdecznie gratulujemy! Drugim miejscem, które odwiedziliśmy to Wieża Głogowska, która została zbudowana w XV wieku i pełniła rolę wieży obronnej przy Bramie Głogowskiej, stąd jej nazwa. Jest to budowla 6 - kondygnacyjna. Drewnianymi schodami wspięliśmy się na najwyższą kondygnację, gdzie zamontowany jest zegar miejski. Wieża Głogowska jest doskonałym punktem widokowym, więc podziwialiśmy panoramę miasta. Na zakończenie naszej wizyty w Górze emocje ostudziliśmy pysznymi lodami i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.