Program "Śniadanie daje moc"

opublikowane: 8 lis 2017, 07:47 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:26 ]
8 listopada 2017 r.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Już od siedmiu lat, 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski. W tej edycji programu najmłodsi uczniowie wcielili się w kosmicznych agentów uczących stworka Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania. A wszystko to by uratować świat przed jego niepohamowanym apetytem. Uczniowie klas II - III i przedszkolaki z grupy "Wiewiórki" z naszej szkoły uczyły się zasad zdrowego trybu życia w oparciu o nową piramidę żywienia łączącą racjonalne odżywianie z odpowiednią dawką codziennego ruchu. Po przygotowaniu wspaniałych kanapek i zdrowych przekąsek dzieciaki wspólnie w miłej atmosferze zjadły pożywne śniadanie.