Obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji

opublikowane: 18 lis 2017, 09:38 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:29 ]
17 listopada 2017 r.
W związku z przypadającym na dzień 16 listopada Międzynarodowym Dniem Tolerancji pani pedagog Agata Downar przygotowała dla uczniów ciekawą pogadankę dotyczącą zjawiska tolerancji. Uczniowie dowiedzieli się czym tak naprawdę jest tolerancja, jakie cechy powinien posiadać człowiek tolerancyjny oraz czy tolerancja ma związek
z akceptacją. Uzupełnieniem pogadanki była czytelna gazetka zawierająca najważniejsze informacje związane z tolerancją oraz porozwieszane po szkole plakaty z hasłami promującymi to zjawisko. Swój udział w przygotowaniu obchodów tego dnia miał również uczeń klasy IV Szymon Korytko, który na forum całej społeczności szkolnej odczytał przygotowany przez siebie krótki referat na temat tolerancji. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie na zawsze zapamiętają przesłania płynące z dzisiejszego spotkania, a przeczytane hasła trafią głęboko do ich serc i rozumu. Wierzymy, że ich zachowanie i postępowanie będzie tolerancyjne, a w każdej sytuacji nadrzędna sprawą będzie dla nich dobro człowieka.