Obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia

opublikowane: 24 lis 2017, 12:11 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:29 ]
24 listopada 2017 r.

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”. Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak, jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek czy Yogi. Przedszkolaki i uczniowie klas II - III uczcili dziś to piękne święto uczestnicząc we wspólnej zabawie podczas której śpiewali piosenki, rozwiązywali łamigłówki, tulili swoje pluszowe misie i wysłuchali inscenizowanego fragmentu bajki "Kubuś Puchatek" w wykonaniu bibliotekarek p. Mirosławy Rutkowskiej i p. Agaty Downar oraz wychowawczyń grup: p. Katarzyny Steckiej, p. Joanny Dec i p. Agnieszki Połockiej - Łuczak. Mistrzynią misiowej łamigłówki została Lena Zychal z klasy II. Na koniec uczestnicy zabawy zajadali pyszny miodek z ciasteczkami.