Obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości - 11 listopada

opublikowane: 11 lis 2017, 13:44 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:29 ]
11 listopada 2017r.
"Dzisiaj wielka jest rocznica -
Jedenasty Listopada!
Tym co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa".
W piątek 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość obchodów 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas VI i VII zaprosili na apel poświęcony wydarzeniom z 1918 roku. Podniosły nastrój wśród widowni potęgowała muzyka i dekoracja na scenie. Apel przygotowany został pod kierunkiem p. Joanny Dec - która wprowadziła uczniów w tło historyczne historii Polski od rozbiorów po 1918 rok , p. Mirosławy Rutkowskiej i p. Mariusza Gustawa. Dzisiaj przedstawiciele naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w gminnych obchodach tej wspaniałej rocznicy pod pomnikiem Wolności w Górze, podczas ulicznego Biegu Niepodległości oraz we Mszy św. za Ojczyznę.