Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

opublikowane: 29 kwi 2018, 03:07 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:30 ]
27 kwietnia 2018 r.
"Wiwat maj, Trzeci maj, dla Polaków błogi raj (...)"
Dziś cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w pięknej uroczystości poświęconej 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Inscenizacja rozpoczęła się od montażu słowno - muzycznego przeplatanego pieśniami patriotycznymi w wykonaniu uczniów klas II, V, VI i VII. Następnie wystąpili uczniowie klas II i III w tańcach do piosenek "Kocham Cię Polsko" oraz "Jestem Polakiem" - przygotowani pod kierunkiem p Joanny Dec i p. Agnieszki Połockiej - Łuczak. Uroczystość zakończyły przedszkolaki z grupy Wiewiórki z piosenką "Jestem Polakiem" oraz z tańcem ludowym "Trojak" - przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni p. Katarzyny Steckiej. Uroczystość obchodów majowego święta przygotowała p. Joanna Dec, która czuwała nad przebiegiem uroczystości, we współpracy z p. Mirosławą Rutkowską.

Uroczysty apel z okazji Konstytucji 3 Maja