Noc Bibliotek po hasłem "RzeczpospoCzyta"

opublikowane: 12 cze 2018, 12:59 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:30 ]
9 czerwca 2018 r.
9 czerwca odbyła się IV edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Hasło tegorocznej akcji „RzeczpospoCzyta” nawiązywało do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Biblioteka Pedagogiczna i Biblioteka Miejska w Górze we współpracy z bibliotekami szkolnymi zorganizowały po raz trzeci grę miejską dla uczniów szkół podstawowych. Udział w niej wzięło 9 trzyosobowych drużyn. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI – Michał Eckhardt i Paweł Świrski oraz uczeń klasy V – Mateusz Guszcza, którzy pod opieką pani Joanny Dec przystąpili do zmagań w grze miejskiej. Zadaniem uczniów było przeczytanie wcześniej książki „Pan Kardan i przygoda z vetustasem” Justyny Bednarek. Uczestnicy wykonywali po 3 zadania w kolejnych punktach kontrolnych, znajdujących się na trasie gry – w Bibliotece Miejskiej, w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących, w Wieży Głogowskiej, Bibliotece Pedagogicznej oraz bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 3. Zadanie pierwsze bezpośrednio nawiązywało do treści książki, zadanie drugie – do rocznicy odzyskania niepodległości, zadanie trzecie – sprawnościowe. Wędrówka uczniów zakończyła się w Bibliotece Miejskiej, gdzie ogłoszono tegorocznych zwycięzców i wręczono im dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy laureatom! Nasi uczniowie zadowolili się okolicznościowymi medalami.