Lekcja historii "Żołnierze Wyklęci"

opublikowane: 13 lut 2018, 11:55 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:33 ]
13 lutego 2018 r.
Komendant Hufca Pracy w Górze, p. Zofia Świerszcz, zaprosiła nas dziś na lekcję historii w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenie Patriotyczne Głogów. Uczniowie klas II - VII usłyszeli ciekawą historię o bohaterach polskiego podziemia antykomunistycznego, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Opowieść była okraszona replikami broni z tamtych czasów, jak też oryginalnym umundurowaniem, czego mogli dotknąć nasi uczniowie i poczuć historię w dłoni. Zostaliśmy także zaproszeni do udziału w konkursie plastyczno - historycznym na temat "Żołnierze Wyklęci -  Bohaterowie Niezłomni", nad którym patronat sprawuje Minister Edukacji Narodowej p. Anna Zalewska oraz Prezes IPN dr Jarosław Szarek.