„Kodowanie bez prądu” - warsztaty w grupie przedszkolnej "Wiewiórki"

opublikowane: 14 gru 2017, 11:07 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:40 ]
14 grudnia 2017 r.

Dnia 13 grudnia 2017r. w grupie przedszkolnej „ Wiewiórki” odbyły się zajęcia z „ Kodowania bez prądu”. Na zaproszenie wychowawczyni grupy zajęcia poprowadziła pani mgr Dorota Izdebska- doradca metodyczny edukacji elementarnej. Na zajęciach dzieci miały możliwość  kodowania za pomocą kolorowych kwadratów i strzałek, planszy z kolorowymi kubeczkami. Doskonale bawiły się w rytm piosenki  o robocie , pokonując ścieżkę ułożoną z kolorowych stópek. Z zapałem wyznaczały trasę, jaką miał pokonać robot MIO, który przybył razem z panią Dorotą. Następnie programowały ruchy robota i obserwowały, jak robot  wykonuje wszystkie zaprogramowane ruchy i dociera do celu. Zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom. Wyzwoliły  w dzieciach potrzebę celowego działania i myślenia . Dzieci podziękowały pani Dorocie za wspaniałe zajęcia  i wręczyły świąteczny stroik z życzeniami wesołych świąt.