Klasy II - III na wycieczce w fabryce bombek i w kręgielni w Lesznie

opublikowane: 12 gru 2017, 10:51 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:33 ]
12 grudnia 2017 r.
Zgodnie z zaproszeniem św. Mikołaja z dnia 6 grudnia uczniowie klas II - III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Leszna. Program wycieczki zawierał wizytę w fabryce bombek "Celtic" oraz zabawę w kręgielni WMB.
Zwiedzanie fabryki obejmowało proces wytwórczy od szklanej rurki do gotowego produktu. Przechodząc przez kolejne działy fabryki uczniowie poznawali etapy powstawania bombek. Począwszy od obróbki szkła poprzez etap srebrzenia, aż do etapu zdobienia bombek, co najbardziej przykuło dziecięcą uwagę. Ręcznie malowane ozdoby robiły ogromne wrażenie. Wizyta w fabryce przewidywała także udział w warsztatach, na których każde dziecko ozdabiało swoją bombkę. Na zakończenie wizyty wszystkie dzieci otrzymały ozdoby choinkowe z własnym imieniem oraz bombki, które same wcześniej wykonały. Następnie uczniowie udali się do Sali Zabaw "Zaczarowany Świat", w której mieli przewidzianą zabawę w kręgielni oraz ciepłu posiłek. Zabawa okazała się wspaniała i niektórzy postanowili wrócić tu z rodzicami ponownie. Pełni wrażeń po aktywnym dniu uczniowie wrócili do szkoły.