Jasełka szkolne 2017'

opublikowane: 22 gru 2017, 09:02 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:33 ]
22 grudnia 2017 r.
Boże Narodzenie jest dlatego, żeby uczyć się miłości, żeby podawać sobie ręce, żeby się uśmiechać do siebie, żeby sobie przebaczać - uważał ksiądz poeta Jan Twardowski.
 Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 22 grudnia 2017r. o godzinie 10.10 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Piękna scenografia przygotowana pod kierunkiem p. Katarzyny Steckiej, wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni, mali aktorzy i wokaliści pod czujnym okiem p. Mirosławy Rutkowskiej i p. Mariusza Gustawa.
W tegorocznych jasełkach publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak do nich i małego Jezusa tym razem przybyli liczni goście - bohaterowie  bajek dziecięcych, którzy złożyli dzieciątku pokłon i skromne dary. Całość przedstawienia przeplatana była bardziej i mniej znanymi kolędami, przedstawionymi w nowej aranżacji i bajkowymi opowieściami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów oraz nauczycieli opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały okazję uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Na zakończenie, po życzeniach świątecznych, które w imieniu dyrektora szkoły p. Danuty Paruch złożyła p. Joanna Dec, przedstawicielka Rady Rodziców, p. Natalia Drozdowska, przekazała wyniki szkolnego konkursu na bombkę - ozdobę choinkową:
I miejsce Patrycja Pająk kl.IV
II m-ce Anita Jacewicz kl.II
III m-ce Lena Zychal kl.II
Wyróżnienia dostali wszyscy uczestnicy konkursu:
Tobiasz Swaczyna, Piotr Drozdowski, Ewa Eckhardt, Szymon Juraszek, Damian Kaczmarek, Ola Remiszewska, Dominik Drozdowski. Dla wszystkich gratulacje!