Jasełka i wigilia w grupie "Wiewiórki"

opublikowane: 21 gru 2017, 09:33 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:34 ]
20 grudnia 2017 r.

Dzisiaj w grupie przedszkolnej „Wiewiórki” odbyło się spotkanie wigilijne połączone z jasełkami. Przygotowania do tego uroczystego dnia rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Dzieci uczyły się ról na jasełka oraz kolęd i pastorałek. Powstała specjalna dekoracja sali wykonana przez wychowawczynię grupy. W poniedziałek 18.12.2017r. dzieci wykonywały świąteczne bombki, które były prezentem dla rodziców . Warsztaty z przedszkolakami poprowadziła mama Wiktorki, pani Agnieszka Mrowiec, która zaprezentowała sposób wykonania bombek i doradzała dzieciom przy ich zdobieniu. Wszystkie prace wyszły przepięknie. A dzisiaj od rana sala zapełniła się dziećmi i ich bliskimi. Przybyły także „Jeżyki” z panią Anią Grzelczak. Wszyscy wspólnie zabrali się do przygotowywania wigilii. Mama Zuzi , pani Marlena Głowiak przygotowała ciasto na pierogi. Gotowy farsz dostarczyły panie Alicja Lesiak i Monika Mikołajczak. Dzieci z zapałem przystąpiły do wałkowania ciasta i lepienia pierogów. Następnie było dekorowanie pierniczków upieczonych specjalnie przez ciocię Tomka Lesiaka. Dzieci wykazały się pomysłowością w zdobieniu piernikowych mikołajków i gwiazdek. Gdy pierniki i pierogi były gotowe przyszedł czas na wykonanie stroików na wigilijny stół. Wspólnymi siłami, dzieci i dorosłych ,powstały piękne kompozycje, które udekorowały wigilijny stół. Gdy wszystko było gotowe, a przedszkolaki pięknie przebrane w stroje , przyszedł czas na jasełka przy stajence betlejemskiej. Przedszkolaki przedstawiły jasełka, a wzruszeni rodzice włączyli się do wspólnego kolędowania. Po jasełkach było łamanie się opłatkiem i składanie życzeń, a później z ogromnym apetytem zjedliśmy wszystkie pierogi. Na dzieci pod choinką czekały słodkie prezenty. W miłej , świątecznej atmosferze rozeszliśmy się do domów. Wesołych Świąt!