Gminny Dzień Wiosny oraz Dzień Integracji

opublikowane: 22 mar 2018, 11:01 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:35 ]
21 marca 2018 r.
Uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły powitali dziś wiosnę. Z tej okazji przygotowana została uroczystość pierwszego dnia wiosny połączona z dniem integracji. Gośćmi honorowymi byli Burmistrz Góry p. Irena Krzyszkiewicz, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska oraz radny Rady Miejskiej Góry Zbigniew Przybylski. Z rąk Prezes Stowarzyszenia „Daj Szansę” p. Weroniki Szczepaniak oraz Przewodniczącej Rady Rodziców p. Justyny Michalskiej p. Burmistrz odebrała podziękowanie oraz ręcznie robiony stroik wielkanocny. Pierwszą częścią uroczystości były warsztaty dla dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Góra oraz Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Górze, malowanie twarzy, kolorowe i zdrowe kanapki przygotowane przez uczniów klas VI i VII oraz pyszne ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów. W szkolnym holu zorganizowano wystawę prac konkursowych pt. „Marzanna” wykonane przez uczniów niepełnosprawnych. Dyrektor Szkoły p. Danuta Paruch podziękowała Burmistrz Góry p. Irenie Krzyszkiewicz za wspieranie działań szkoły oraz obecność na pierwszej części uroczystości. Podziękowanie otrzymali także Przewodnicząca Rady Rodziców oraz radny p. Przybylski. Drugą częścią uroczystości były występy uczniów szkoły w Glince. Publiczność oglądała przedstawienie o wiośnie przygotowane pod kierunkiem p. Mirosławy Rutkowskiej z ciekawą aranżację „Kaczki dziwaczki”, wystąpiły także przedszkolaki w tańcu z chustką przygotowane przez p. Katarzynę Stecką oraz uczniowie klas II i III w tańcu do melodii „Kaczuchy” przygotowane przez panie Joannę Dec i Agnieszkę Połocką - Łuczak. Na zakończenie swoje talenty wokalne w piosenkach disco polo prezentowali uczniowie klas IV-VII. Uroczystość prowadzona była przez p. Joannę Dec, a o oprawę muzyczną zadbał jak zwykle p. Mariusz Gustaw. Nad organizacją imprezy czuwał Samorząd Uczniowski pod opieką p. Patrycji Ratajczak. Pod koniec części artystycznej ogłoszone zostały wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego "Marzanna". Miejsce I zajęła Agata Nuckowska z kl. II gimnazjalnej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze.
Miejsce II zajął Tymon Andrzejewski z Przedszkola nr 1 w Górze i miejsce III Filip Górnacki z Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Górze. Wręczono również dwa wyróżnienia, które otrzymali Szymon Juraszek z kl. II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Glince oraz Dawid Kędziora z kl. II gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny u "Wiewiórek"
Dzieci z grupy Wiewiórki powitały nadchodzącą nową porę roku. Od rana przygotowywały pyszne, wiosenne kanapki na śniadanie . Własnoręcznie wykonane kanapki, pełne witamin to najsmaczniejszy posiłek, który szybko zniknął z talerzyków. Później śpiewaliśmy piosenki o wiośnie i kolorowaliśmy obrazki o tematyce wiosennej. Następnie przedszkolaki, wraz z uczniami szkoły i dziećmi z Ośrodka Rehabilitacyjnego, wzięły udział w przedstawieniu wiosennym a także zatańczyły Taniec z chusteczkami. Teraz będziemy szukali oznak budzącej się wiosny w przyrodzie.