Festyn Zdrowia, Dzień Dziecka i Święto Sportu Szkolnego

opublikowane: 1 cze 2018, 09:52 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:37 ]
1 czerwca 2018 r.
1 czerwca to chyba obok urodzin i „gwiazdki” najbardziej lubiany przez dzieci dzień w roku. I to nie tylko ze względu na wspaniałe prezenty, które wtedy otrzymują i są w absolutnym centrum uwagi. Jak ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy w naszej szkole? Oczywiście było zdrowo, wesoło i sportowo, jak co roku. Rozpoczął się od ciepłych słów powitania przez panią dyrektor Danutę Paruch, która złożyła wszystkim uczniom najserdeczniejsze życzenia z racji ich święta oraz wręczyła podziękowania zaproszonym gościom za wsparcie i pomoc przy organizacji tej uroczystości, a mianowicie burmistrz Miasta Góra - p. Irenie Krzyszkiewicz, radnemu Rady Miejskiej - p. Zbigniewowi Przybylskiemu, sołtys wsi Glinka - p. Monice Remiszewskiej, przewodniczącej Rady Rodziców - p. Justynie Michalskiej oraz Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunem - p. Patrycją Ratajczak, prezesowi Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Daj szansę" - p. Weronice Szczepaniak. Następnie przedszkolaki i uczniowie klas II - VII zaprezentowali się w piosenkach o zdrowym odżywianiu, a  klasa VII wystąpiła z krótkim apelem na temat szkodliwości palenia tytoniu. Później było już tylko coraz zdrowiej, ponieważ klasy przygotowały zdrowe przekąski dla wszystkich, w których królowały owoce, jogurty i chrupkie pieczywo. Ważnym elementem dzisiejszej imprezy był też sport, każdy uczestnik dostał kartę startową i musiał zaliczyć 7 konkurencji sportowych. Rada Rodziców zorganizowała jako atrakcję dmuchany zamek i dmuchane kule, z których ucieszyły się wszystkie dzieci. Pan Zbigniew Przybylski - Radny Rady Miejskiej, ufundował lody, jako uzupełnienie kalorii podczas zmagań sportowych. Wszystkim przedszkolakom i uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.