Dzień Europejski w naszej szkole

opublikowane: 9 cze 2018, 04:44 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:38 ]
8 czerwca 2018 r.
W piątek, 8 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Europejski, którego organizatorkami były p. Patrycja Ratajczak i p. Karolina Świątkiewicz. Dzień ten był podsumowaniem wiadomości zdobywanych na przełomie maja i czerwca. Obchody rozpoczęły się już w maju, kiedy to klasy losowały nazwy państw członkowski. W maju uczniowie kl. II-VII zgłębiali wiedzę o krajach Unii Europejskiej i przygotowywali na ten temat gazetki w klasach. Nagrodę i dyplom za najlepszą gazetkę wręczono kl. II podczas apelu w piątek. W środę, 6 czerwca, odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, w którym brali udział przedstawiciele kl. IV-VII. Najlepsza okazała się klasa VI, której to przedstawiciele zdobyli najwięcej punktów i tym samym wygrali konkurs. Dyplom i nagrodę odebrała przewodnicząca klasy podczas piątkowego apelu. W piątek wszyscy mieliśmy okazję spróbować potraw wywodzących się z sześciu różnych krajów Unii Europejskiej, które zostały przygotowane i zaprezentowane przez kl. II-VII podczas długiej przerwy pod hasłem „Europejskie smaki”. Kulminacja obchodów Dnia Europejskiego miała miejsce w piątek na lekcji piątej, na której każda klasa podsumowała swoje wiadomości o danym kraju i zaprezentowała cząstkę jego kultury. Jeremiasz Witko z kl. VII zagrał na gitarze utwór kompozytora i organisty niemieckiego Johanna Sebastiana Bacha, przedstawiciele kl. VI zabrali nas na koncert legendarnego zespołu rockowego z Liverpoolu The Beatles, przedstawiciele kl. V pokazali swój talent tańcząc kankana, klasa III w towarzystwie Al Bano i Rominy Power zaprezentowała utwór „Felicita”, klasa II zatańczyła zorbę, natomiast klasa IV zakończyła wszystkie prezentacje tańcząc poloneza. Wszystkim prezentacjom przyglądała się komisja w składzie p. Karolina Świątkiewicz i p. Weronika Szczepaniak. Komisja po długiej debacie wybrała najciekawszą prezentację tego dnia- nagroda i dyplom powędrowały do kl. III. Jeszcze raz dziękujemy uczniom i ich wychowawcom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych gazetek i prezentacji. Dziękujemy również Radzie Rodziców za zakup cudownych nagród- gier edukacyjnych poświęconych dalszemu zgłębianiu swojej wiedzy o Polsce, Europie i świecie.