„ Czyste powietrze wokół nas”

opublikowane: 25 mar 2018, 06:34 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:40 ]
22 marca 2018 r.
Przedszkolaki z grupy Wiewiórki w ramach realizacji program „ Czyste powietrze wokół nas” wzbogacają swa wiedzę na temat skutków , jakie powoduje palenie papierosów. Na kolejnych zajęciach zapoznały się z negatywnym wpływem palenia papierosów na organizm palaczy. Pokolorowały wizerunek maskotki programu- Dinusia i wykonały plakat , na którym umieściły go w zdrowym i czystym, pozbawionym szkodliwego dymu środowisku. Ogromny papieros marki „ Smrodzinos” był czarnym charakterem zajęć. Wykonane przez dzieci emotikonki – uśmiechnięte i smutne buzie wyrażały uczucia jakie wywołuje przebywanie w zadymionym i czystym środowisku.
„ Papieros to wróg nasz, zdrowie nam zabiera. Nie wolno! To szkodzi! Dość tego palenia!”