Archiwum‎ > ‎

Rok szkolny 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

opublikowane: 22 cze 2018, 10:14 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:22 ]

22 czerwca 2018 r.
„Wszystko się kończy, wszystko przeminie
I sen się przerwie – słodkie marzenie,
Lecz coś jest w duszy, co nigdy nie minie
I wciąż trwać będzie, a tym jest – wspomnienie.”
Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w każdym uczniowskim życiu. Zamykają się drzwi jednej klasy, a otwierają następnej. Jest to także istotny moment w życiu każdego nauczyciela czy pracownika szkoły. Tegoroczna uroczystość miała bardzo podniosły charakter, ponieważ pożegnaliśmy odchodzące na zasłużoną emeryturę dyrektora szkoły p. Danutę Paruch, p. Jadwigę Delugę - katechetkę i p. Marię Nowak - sekretarkę. Tę pierwszą część imprezy uświetniły swoją obecnością Burmistrz Miasta Góry p. Irena Krzyszkiewicz oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu p. Izabela Baranowska. Także uczniowie klas VI i VII w kilku słowach wyrazili podziękowania naszym przyszłym emerytkom. Zanim uczniowie i rodzice otrzymali nagrody i podziękowania, p. Burmistrz w serdecznych słowach zwróciła się do pań 
żegnających się z naszą szkołą. Następnie wszyscy nasi najlepsi wychowankowie w nauce i w sporcie otrzymali nagrody za całoroczną pracę i osiągnięcia, a rodzice z rąk p. Dyrektor zostali uhonorowani dyplomami z podziękowaniami za rzetelną pracę na rzecz szkoły. Ostatnim punktem dzisiejszej uroczystości było spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach. A teraz dwumiesięczny wypoczynek naszych podopiecznych i nabieranie sił przed kolejnym rokiem szkolnym, który zaczynamy 3 września o godzinie 8.00. 

Wycieczka Wiewiórek do Nenufar Club w Kościanie

opublikowane: 22 cze 2018, 09:44 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:12 ]

21 czerwca 2018 r.
Dnia 21 czerwca 2018r. przedszkolaki z grupy Wiewiórki wraz rodzicami i wychowawczynią udały się na wycieczkę do Nenufar Club w Kościanie. Przedszkolaki i rodzice zostali tam pasowani na piratów. Dzieci z ogromnym zapałem uczestniczyły w poszukiwaniu skrzyni z pirackim skarbem. Po pokonaniu wszystkich przeszkód i wykonaniu wszystkich zadań udało się odnaleźć skarb piratów. Na zmęczoną piracką załogę czekało ognisko , kiełbaski i lody dla ochłody. Po wesołej zabawie na placu zabaw nadszedł czas powrotu. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów.

Zakończenie przedszkola u Wiewiórek

opublikowane: 22 cze 2018, 09:39 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 18 lip 2018, 01:30 ]

20 czerwca 2018 r.
Dzisiaj przedszkolaki z grupy „ Wiewiórki” żegnały się z przedszkolem. Na siedmiolatków od września czekają ławki szkolne, a sześciolatki wrócą do przedszkola jeszcze na rok. Dzieci przygotowały pod kierunkiem wychowawczyni p. Katarzyny Steckiej program artystyczny. Były wiersze, piosenki i wakacyjny pociąg, który wyruszył na spotkanie przygodzie. W obecności rodziców dzieci otrzymały z rąk pani dyrektor Danuty Paruch, dyplomy ukończenia zerówki i dyplomy wzorowego przedszkolaka. Pani dyrektor życzyła dzieciom wielu sukcesów w szkole i udanych wakacji. Na zakończenie wręczyła podziękowania rodzicom, którzy czynnie włączali się do prac na rzecz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek. Jeszcze dwa dni i WAKACJE!!!

Wycieczka do Wrocławia w ramach realizacji projektu "Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół Gminy Góra

opublikowane: 19 cze 2018, 12:06 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:15 ]

19 czerwca 2018 r.
W ramach realizacji projektu 
"Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół Gminy Góra" w roku szkolnym 2017/2018, uczniowie klas II, III i IV wraz z wychowawcami: p. Joanną Dec, Agnieszką Połocką - Łuczak oraz p. Weroniką Szczepaniak, uczestniczyli dziś w wycieczce naukowej do Wrocławia. Wyjazd miał charakter zajęć laboratoryjnych i terenowych. Pierwsze z nich odbyły się w Centrum nauki i wiedzy o wodzie "Hydropolis", miały charakter zajęć laboratoryjnych, uczniowie wykonywali szereg doświadczeń pod opieką pracownika centrum. Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Wszystko to wzbudziło duże zainteresowanie naszych uczniów. Następnie udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie mieliśmy godzinne zajęcia w terenie, podczas których przewodniczka opowiedziała nam o ekspozycji różnorodnych roślin rodzimych i egzotycznych. Ostatnim etapem była wizyta w MC'Donalds, gdzie po trudach podróży i zajęć zjedliśmy wspólnie posiłek. Wycieczka była niezwykłą przygodą w świat nauki, która spełniła nasze oczekiwania i dostarczyła wielu wrażeń. 

Wyniki naboru na stanowisko samodzielnego referenta

opublikowane: 19 cze 2018, 11:49 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:12 ]

19 czerwca 2018 r.
Dziś odbył się II etap naboru na stanowisko samodzielnego referenta do spraw administracyjnych w sekretariacie szkoły. Miło nam poinformować, że wszystkie kryteria spełniła p. Beata Jankun.

Komunikat o rozstrzygnięciu I etapu konkursu na stanowisko samodzielnego referenta

opublikowane: 18 cze 2018, 13:45 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:33 ]

18 czerwca 2018 r.
Informujemy, że wpłynęła jedna kandydatura na stanowisko samodzielnego referenta do spraw administracji, która została zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu, tj. rozmowy kwalifikacyjnej, która odbędzie się o godzinie 8:00 dnia 19 czerwca 2018 r. w szkole.

Spotkanie z supernianią p. Dorotą Zawadzką

opublikowane: 18 cze 2018, 13:36 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:21 ]

18 czerwca 2018 r.
Dorota Zawadzka jest pedagogiem, psychologiem rozwojowym, doradcą rodzinnym, autorką książek „I ty możesz mieć superdziecko”, „I ty możesz być supertatą”. W latach 2006-2008 prowadziła program telewizyjny „Superniania” oraz „Świat według dziecka”. W 2014 roku została odznaczona Orderem Uśmiechu. Jasne zasady wychowawcze, poczucie humoru, zdrowy rozsądek i życiowa mądrość, dystans do spraw nieistotnych a zarazem przywiązywanie wagi do spraw ważnych, znajomość potrzeb dziecka na poszczególnych etapach jego rozwoju - to tylko niektóre elementy programu wychowawczego „Superniani,” która za jego realizację otrzymała od dzieci Order Uśmiechu. Dziś mieliśmy niewątpliwy zaszczyt gościć p. Dorotę u nas w szkole. Choć tematy poruszane przez naszzego gościa były poważne, dotyczyły m.in. praw dziecka do własnego zdania, mówienia „nie” i prywatności, to jednak sposób ich przedstawienia daleki był od nudnego wykładu. Superniani nie brakowało ani poczucia humoru, ani talentu aktorskiego, więc już od pierwszych chwil nawiązała znakomity kontakt ze słuchaczami z klas II - VII. Na początku przypomniała, co dla każdego dziecka jest najważniejsze – miłość i czas poświęcany przez rodziców .Słuchacze szybko przekonali się, jak otwartą i pogodną osobą jest pani Dorota, która od początku swojego wystąpienia stawiała na praktyczne przykłady z życia każdej rodziny i nauczycieli, często poparte anegdotami z osobistych doświadczeń pedagogicznych oraz codziennego życia każdego z nas. Atmosfera wykładu, mimo poważnych i trudnych tematów, przesycona była humorem i dowcipem. Dziękujemy za miłą wizytę.

Letni festyn szkolny

opublikowane: 17 cze 2018, 10:37 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:32 ]

16 czerwca 2018 r.
Z inicjatywy Rady Rodziców naszej szkoły i Radnego Rady Miasta i Gminy Góra - p. Zbigniewa Przybylskiego odbył się festyn szkolny na terenie świetlicy wiejskiej w Sławęcicach. Przewodnicząca Rady, p. Justyna Michalska, mobilizowała całą społeczność lokalną do czynnego włączania się w przygotowania do tej imprezy. W rezultacie udało się przygotować stoiska gastronomiczne, zaprosić animatora zabaw dla dzieci, dmuchane pałace, zebrać mnóstwo fantów oraz uzyskać od sponsorów prowiant - firma "Rosset" przekazała ruskie pierogi, a Piekarnia p. Kilarski przekazała chleb. Na festynie gościliśmy Burmistrza Góry p. Irenę Krzyszkiewicz, która pochwaliła występy naszych uczniów w inscenizacji "Kaczki dziwaczki" przygotowany przez p. Mirosławę Rutkowską oraz taniec "Kaczuchy" w wykonaniu małych artystów przygotowanych przez p. Joannę Dec i p. Agnieszkę Połocką - Łuczak, a przedszkolaki w pokazie tańców przygotowane pod kierunkiem p. Katarzyny Steckiej. Dziękujemy wszystkim rodzicom i przyjaciołom szkoły, dzięki którym festyn doszedł do skutku, ich zaangażowanie i optymizm jest bezcenny! Festyn miał swój finał podczas zabawy pod gwiazdami.
Sponsorzy festynu:
Pan Hanulak ,Pan Piotr Kosiński "Kosiński Automyjnia" ,Paulina i Tadeusz Ciechanowscy Sprzedaż Artykułów do Produkcji Rolnej ,Pan Lech Wieszczeczyński z Firma De Heus ,Fotograf Pani Marzena Myszorek,Pan Łukasz Sajdak ,Pani Karolina Bołuńdź wraz z Piekarnią Kilarski,Rosette,Kwiaciarnia Hortensja oraz Loty Leszno Przybył Dominik

Szkolny Konkurs Recytatorski "Poeci dzieciom, dzieci recytują"

opublikowane: 17 cze 2018, 10:13 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:19 ]

15 czerwca 2018 r.
W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w piątek odbył się szkolny konkurs recytatorski, do którego zostali zaproszeni przedszkolacy oraz uczniowie klasy II i III. Celem konkursu było kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci. Organizatorem konkursu była pani bibliotekarka Mirosława Rutkowska. Na scenie 24 uczestników prezentowało utwory znanych i lubianych polskich poetów. Wiersze były ciekawe i barwnie przedstawione. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Jury w w trakcie oceny brało pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Spośród przedszkolaków najpiękniej zaprezentował się Bartek Zawadzki-Tomza, który recytował wiersz „Małpa w kąpieli” A.Fredry. Wśród drugoklasistów najwyżej oceniona została Lena Zychal. Zaprezentowała ona wiersz J. Brzechwy pt. „Samochwała”, a w klasie III laureatką została Karolina Miskis, która recytowała wiersz „Katar” również J. Brzechwy. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy serdecznie małym recytatorom i ich wychowawczyniom: pani Katarzynie Steckiej, pani Joannie Dec i pani Agnieszce Łuczak-Połockiej, które przygotowały dzieci do konkursu.

Noc Bibliotek po hasłem "RzeczpospoCzyta"

opublikowane: 12 cze 2018, 12:59 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 08:30 ]

9 czerwca 2018 r.
9 czerwca odbyła się IV edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Hasło tegorocznej akcji „RzeczpospoCzyta” nawiązywało do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Biblioteka Pedagogiczna i Biblioteka Miejska w Górze we współpracy z bibliotekami szkolnymi zorganizowały po raz trzeci grę miejską dla uczniów szkół podstawowych. Udział w niej wzięło 9 trzyosobowych drużyn. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI – Michał Eckhardt i Paweł Świrski oraz uczeń klasy V – Mateusz Guszcza, którzy pod opieką pani Joanny Dec przystąpili do zmagań w grze miejskiej. Zadaniem uczniów było przeczytanie wcześniej książki „Pan Kardan i przygoda z vetustasem” Justyny Bednarek. Uczestnicy wykonywali po 3 zadania w kolejnych punktach kontrolnych, znajdujących się na trasie gry – w Bibliotece Miejskiej, w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących, w Wieży Głogowskiej, Bibliotece Pedagogicznej oraz bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 3. Zadanie pierwsze bezpośrednio nawiązywało do treści książki, zadanie drugie – do rocznicy odzyskania niepodległości, zadanie trzecie – sprawnościowe. Wędrówka uczniów zakończyła się w Bibliotece Miejskiej, gdzie ogłoszono tegorocznych zwycięzców i wręczono im dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy laureatom! Nasi uczniowie zadowolili się okolicznościowymi medalami.

1-10 of 113