Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2016/2017‎ > ‎

Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017

opublikowane: 1 wrz 2016, 09:38 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 15 wrz 2017, 04:29 ]
1 września 2016r.
W piękny, słoneczny poranek po raz pierwszy zabrzmiał dzwonek w nowym roku szkolnym, tym samym rozpoczynając kolejny rok nauki w naszej szkole. Oficjalna uroczystość miała miejsce w sali gimnastycznej, gdzie wszyscy spotkali się po dwumiesięcznym wypoczynku. Pani dyrektor Danuta Paruch przywitała zgromadzonych ciepłymi słowami, zachęcając uczniów do wytrwałej pracy, wskazując kierunek działań Grona Pedagogicznego wytyczony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz zapoznała z treścią listu przesłanego przez Burmistrz Góry p. Irenę Krzyszkiewicz. Prowadząca akademię p. Joanna Dec zwróciła wszystkim uwagę, że 1 września to także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej oraz 6 mln jej ofiar tylko w samej Polsce. Uczczono ich pamięć minutą ciszy. Następnie głos zabrali uczniowie klas II, III i IV prezentując część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pań: Katarzyny Steckiej, Joanny Dec i Magdaleny Andrzejczak. Na koniec przedszkolaki i uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. Następnie delegacja z naszej szkoły wzięła udział w składaniu kwiatów pod Pomnikiem Wolności w Górze, a także w Gminnej Inauguracji Roku Szkolnego w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach.