Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2016/2017‎ > ‎

Spotkanie z delegacją Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu

opublikowane: 28 mar 2017, 06:44 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 26 wrz 2017, 07:15 ]
28 marca 2017r.
Rodowód Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki sięga okresu I Rzeczypospolitej, kiedy to w 1765 r. utworzono w Warszawie Szkołę Rycerską. Karty nowej historii pisze wrocławska uczelnia wojskowa od dnia 1 października 2002 r., kiedy to na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 XII 2001 r., przy wykorzystaniu potencjału szkół wojskowych z Wrocławia, Poznania i Torunia, powołana została do życia Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W sierpniu 2003 roku szkoła otrzymała imię patrona - generała Tadeusza Kościuszki. Wykształcenie, które daje uczelnia wojskowa, umożliwia przygotowanie do twórczej pracy w zawodzie żołnierza - zawodzie społecznego zaufania, wymagającym wysokich norm etycznych. I o tym wszystkim opowiadali dziś nam nasi goście - kandydaci na żołnierzy, a także wymieniali spostrzeżenia na temat życia w koszarach i standardowego wyposażenia studenta wojskowej uczelni, której istotą posłannictwa jest kształcenie młodzieży na kompetentnych oficerów Wojska Polskiego oraz światłych i odpowiedzialnych obywateli naszego kraju.