Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2016/2017‎ > ‎

Spotkanie integracyjne z okazji obchodów Pierwszego Dnia Wiosny

opublikowane: 21 mar 2017, 08:45 przez Żywień Joanna   [ zaktualizowane 26 wrz 2017, 07:16 ]
21 marca 2017r.
"Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty (...)."
Nadeszła, wreszcie jest, długo oczekiwana Pani Wiosna. Z tej okazji uczciliśmy ten dzień cyklicznym już spotkaniem integracyjnym, które od tego roku przybrało rangę święta gminnego, przygotowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Daj szansę". Naszą uroczystość uświetnili goście w osobach Burmistrza Góry p. Ireny Krzyszkiewicz, Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu p. Izabeli Baranowskiej, Sołtysa Glinki p. Moniki Remiszewskiej, przedstawicieli Rady Rodziców, a także delegacji z Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Górze i Szkół Podstawowych: nr 1 w Górze i w Czerninie. Nasze świętowanie rozpoczęło się o godz. 9:00 wspólnym śniadaniem, przygotowaniem wiosennych rekwizytów oraz malowaniem twarzy. Następnie wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej na przedstawieniu pt.„Sąd nad zimą”, przygotowanym pod kierunkiem p. Mirosławy Rutkowskiej i p. Mariusza Gustawa, inscenizacji do piosenki „Idziemy do ZOO” w wykonaniu klas I - III, które przygotowały panie: Magdalena Andrzejczak, Joanna Dec, Katarzyna Stecka oraz przeglądzie piosenki anglojęzycznej przygotowanym przez p. Patrycję Ratajczak. Jak na wiosenną atmosferę przystało wszystkim dopisywał dobry humor. Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Pani Wiosna” wraz z wręczeniem nagród i dyplomów. Zwieńczeniem Dnia Wiosny był słodki poczęstunek i warsztaty plastyczne „Wiosenne motyle”.