Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2016/2017‎ > ‎

Pomoc niesiona dzieciom z Ugandy

opublikowane: 12 maj 2017, 13:35 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 26 wrz 2017, 07:20 ]
12 maja 2017r.
Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły gościli dziś ciekawego, młodego człowieka z pasją, który nie boi się spełniać swoich marzeń, jednocześnie niosącego pomoc tym, którzy są bezbronni, a mianowicie pomoc dzieciom z Ugandy. Paweł Gortych, bo o nim mowa, przyjechał do nas, aby opowiedzieć o swojej afrykańskiej podróży, jej celu i ciekawostkach z codziennego życia na Czarnym Lądzie. Swoją opowieść ubarwił pięknymi zdjęciami, filmami oraz pamiątkami przywiezionymi z podróży. Z jego relacji dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat życia dzieci w Afryce, bogactwa jej flory i fauny, a także o zagrożeniach wynikających z tego, że zupełnie nie znamy realiów tamtego świata. Oto fragment wypowiedzi naszego sympatycznego gościa: "
Wyjechaliśmy do Ugandy z kościoła w Głogowie. Jest to kościół zielonoświątkowy. Tam zbieraliśmy pieniądze, dary i gromadziliśmy pieniądze na koncie od darczyńców i dzięki temu możemy zapewniać dzieciom oraz dorosłym lepsze warunki życia. To była moja pierwsza misja, ale reszta ekipy, z którą byłem, była już tam trzeci raz. Dzisiaj zbieraliśmy na podstawowe potrzeby dzieciaków. Tak, jak mówiłem, na miejscu bardziej będę wiedział co jest potrzebne w pierwszej kolejności, ale tak ogólnie to planuje przeznaczyć zebrane pieniądze na zakup materiałów szkolnych." Nasi uczniowie, jak zwykle włączyli się w zbiórkę pieniędzy i dziś kupując babeczki, ciasto oraz sok, wsparli akcję zakupu przyborów szkolnych dla swoich afrykańskich rówieśników. Dziękujemy za niezwykłą opowieść i życzymy powodzenia.