Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2016/2017‎ > ‎

Pasowanie uczniów klasy 1 na czytelnika biblioteki szkolnej

opublikowane: 13 mar 2017, 12:17 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 26 wrz 2017, 07:21 ]
9 marca 2017r.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Zgodnie z tradycją uroczystość została przygotowana przez aktyw biblioteczny. Pierwszoklasiści najpierw odpowiadali na pytania pani bibliotekarki, dotyczące biblioteczki domowej oraz sposobów poznawania treści książek. Opowiadali także o swoich ulubionych bohaterach książkowych. Następnie nowi czytelnicy dowiedzieli się o zasadach korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Poznali zasady zachowania się w bibliotece oraz poznali prawa i obowiązki czytelnika w oparciu o regulamin biblioteki. Wysłuchali również wielu próśb książki w inscenizacji pt.„Witajcie w bibliotece szkolnej” przygotowanej przez uczniów klasy VI. Pod koniec spotkania dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Potem nastąpiły pierwsze wypożyczenia. Na pamiątkę tej uroczystości wszyscy czytelnicy otrzymali dyplomy oraz zakładki do książek. Głównym celem naszej imprezy czytelniczej była reklama biblioteki szkolnej i zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z jej zbiorów. To miejsce w szkole powinno kojarzyć się z miejscem przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które chętnie będą odwiedzać.