Archiwum‎ > ‎Rok szkolny 2016/2017‎ > ‎

Obchody Międzynarodowego Święta Pluszowego Misia

opublikowane: 25 lis 2016, 05:42 przez Dec Joanna   [ zaktualizowane 26 wrz 2017, 07:22 ]
25 listopada 2016r.

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”. Gospodynią obchodów święta misia w naszej szkole była dziś bibliotekarka szkolna p. Mirosława Rutkowska, która zaprosiła do współpracy wychowawców klas I - III. Była to istna eksplozja misiów, misiaczków, niedźwiadków i innych pluszaków. Cały dzień w klasach I - III tematem przewodnim były misie i ich bohaterowie książkowi oraz filmowi. Powstały rodzinki misiowych pacynek, maski misie, kolorowanki, zaś ukoronowaniem obchodów tego święta była wspólna zabawa klas I - VI w sali gimnastycznej, gdzie odbyły się zabawy z misiami, zawody misiowe i próbowanie ulubionego miodku.